Čím po ránu nahradit nahradit kávu? Vyzkoušejte zdravé alternativy

/ Redakce

Tvrdíme, že se bez kávy neobejdeme ani den, ale možná tolik nejde o samotný kofein, jako o ten zvyk a rituál. Tak proč nezkusit nahradit kávu něčím zdravějším? Třeba vám změna prospěje. Podívejte se, jaké jsou delikátní alternativy ranního kafe.

Matcha tea

Jemně mletý japonský zelený čaj je skvělá náhražka kávy. Dodá vám energii a přitom vás nijak nezatíží. Můžete ho pít jen tak nebo jako capuccino či latté s mlékem. Z jeho přípravy si můžete udělat rituál a vaše rána budou mnohem zdravější.

Lékořicový čaj

Lékořici buď milujete nebo nenávidíte, nic mezi tím prý neexistuje. Pokud ovšem nepatříte mezi fanoušky této bylinky, ještě ji nezavrhujte. Lékořicový čaj vůbec nemusí chutnat jako známá žvýkací černá hmota a navíc vám dodá energii, i když neobsahuje žádný kofein.

Chai latté

Indický nápoj chai zažívá v posledních letech boom i u nás. Kombinace černého čaje, výrazného koření a mléka je skvělou náhražkou kávy. Pokud se zrovna snažíte konzumaci kávy omezit, chai ho dokonale zastoupí. Chutná skvěle a hodí se i jako rychlá odpolední vzpruha.

Smoothie s kávou 

Jak do svého jídelníčku dostat kávový kick bez silné kávové příchuti? Stačí si jeden shot espressa přilít do vašeho ranního smoothie. Skvělá kombinace je například banánové smoothie s arašídovým máslem, kokosovou vodou a trochou kávy. Skvělé a zdravé řešení!

Zelený čaj

Zelený čaj je podle odborníků doslova blahodárný nápoj. Má antioxidační účinky, napomáhá regeneraci organismu a navíc dokáže preventivně působit proti mnoha nemocem. Stačí jeden šálek denně a budete  zdravější a krásnější! Díky obsahu kofeinu vám dodá energii, jen to s ním nepřehánějte navečer.