Změna u kormidla Trussardi

/ Redakce

Je pravda, že poslední dobou se jména v zastoupení jednotlivých značek mění mnohem častěji než počasí. Jednou z dalších změn je například nová kreativní ředitelka u luxusní módní firmy Trussardi, jíž se stala Gaia Trussardi.

Mladinká kráska Gaia, která získala své vzdělání na univerzitě Sociologie a Antropologie v Londýně, je pravnučkou zakladatele celé společnosti Danteho Trussardi a do této chvíle zodpovídala především za druhotnou linii Tru Trussardi a kolekce Trussardi Jeans. Nyní se ovšem bude starat o hlavní kolekce. Stejně tak bude její úlohou dohlížet na zbylé umělecké ředitele v módním domu – od reklamních kampaní až po samotné návrhy.

Tato volba reflektuje snahu firmy o posílení neustálé evoluce značky a prioritní myšlenku jedné vize pro všechny její kolekce, kterou může být hlavně prvek kůže. Používá se na oděvy i doplňky – vsází se především na pokračující výzkum a inovace a také velmi silnou zkušenost, která se zde v průběhu mnoha let rozrostla.

Stejně tak i sestra, Beatrice, má ve firmě velké slovo, je prezidentkou a CEO (výkonnou ředitelkou) značky. Bratr Tomaso je zase CEO u TRS Evolution, společnosti, jež vyrábí oděvy a módní doplňky.

Kroky jejího předchůdce podílejícího se na ženské kolekci podzim/zima 2013-14, jímž byl celé dva roky Umit Benan Sahin nejsou zatím známy, ale svoje působení ve společnosti Trussardi označuje jako vynikající zkušenost a obrovskou poctu.