Značka Lacoste podpoří Francii na Olympijských hrách v Riu

/ Redakce

Značka s logem krokodýla odtajnila před několika dny jejich vůbec první spolupráci určenou rigorózně pro francouzské sportovce, kteří budou soutěžit o medaile na letních Olympijských hrách v exotickém Rio de Janeiru.

“Záměrem bylo vytvořit něco elegantního, co zároveň reprezentuje ducha a styl značky Lacoste, kterou založila před několika lety tenisová legenda René Lacoste. Čisté a velmi minimalistické střihy, to je to, co nás definuje,” sdělili kreativní ředitel Felipe Oliveira Baptista v jednom z rozhovorů pro WWD.

27OTRLACOSTE-WEB2-master675

Kolekce byla představena velmi neobvyklou formou – skupinou tanečníků v Palais de Chaillot v Paříži. Limitovaná edice zahrnuje jak oblečení, tak komfortní obuv pro sportovce, kteří se při slavnostním zahájení a závěrečném obřadu v modelech projdou, nicméně se v něm ukáží na možném stupni vítězů.

Takový minimalistický rovný trenčkot v mořské modré, nebo klasické bílé kalhoty s elastickým pasem jsou vyrobeny z těch nejmodernějších technických tkanin, které jsou aktuálně k dostání. Nicméně kolekce se pyšní také  termo mikinami, ikonickými polo tričky z Piqué,  ale i voděodolnými ponči, které ochrání sportovce před tropickými dešti.

lacoste-olympics-09

Nicméně sportovní kousky nebudou pouze privilegiem sportovců, k dostání budou také v buticích Lacoste za v celku přijatelné ceny! Za pár sandálů zaplatíte od 40 euro, za zateplenou sportovní bundu 180 euro. Olympijské kousky si budete moci zakoupit již od příštího týdne!

“Lacoste spojuje sport a eleganci, a olympijské hry jsou do značné míry právě představiteli těchto dvou pojmů. Budeme tvořit jedinečné kolekce věnované olympijským hrám po celém světě, které budou také dostupné “obyčejným” zákazníkům všech národností. Francie je tedy pouze jednou z mnoha zemí, se kterými budeme spolupracovat,” dodal kreativní ředitel.lacoste-olympics-08

Blížící se Olympijské hry ovšem přinesou mnoho spoluprací se světovými designéry a značkami. Na těšení se na další unikátní kolekce sportovního oblečení, které budete chtít mít ve svém šatníku taky, je ještě dost času!

Zdroj: WWD