K vidění byla poměrně pestrá dámská a pánská kolekce podzim/zima 2013 (inspirovaná výraznými 70. léty) a kousky typické pro tuto značku. Tudíž ty, které se pyšní sofistikovaností, klasickými liniemi a svým zaměřením primárně na moderního zákazníka, který se nebojí investovat do kvality.

Precizně ušité kabáty v délce nad kolena zdobené zlatými knoflíky či detaily z kůže, šaty vhodné ke společenským událostem i do práce, topy s oblíbeným peplum střihem, obleky, kalhotové kostýmky i široké kalhoty ve zkráceném střihu. To vše kolekce nabídla.

Černou a šedou postupně nahradila výrazná hořčicová, která v druhé části přehlídky přecházela v malinovou. Své místo na slunci si vydobyla i kostka, objevila se na dámských šatech i širokých kalhotech s vysokým pasem. Pánské modely nezůstaly ochuzeny o kožešinu, proužky, kabáty byly zase striktně přepásány.

Celá kolekce nenadchla, ale ani neurazila. Dočkali jsme se aktuálních trendů, kvalitního zpracování i rafinovaných detailů. Jako celek ovšem působí jako změť několika nápadů bez jedné ústřední myšlenky a momentu překvapení. Ale opravdu to překvapení každý nutně potřebuje?

Foto: Kamila Písaříková