Eva, tvořící pod značkou ETHER, uvedla svoji kolekci Itinera, které nechybí dávka luxusu a kvalitních materiálů. Vůbec poprvé prezentovala mimo praktických kabelek a opasků také svoji kolekci kožených oděvů.

K vidění byly delší kabáty, kratší sáčka, přepásané šaty  v délce těsně nad kolena i volné topy bez  důrazu na klasickou ženskou siluetu. Paleta barev se omezila na černou, šedou, tmavě modrou a smaragdovou. Pouze závěr tvořilo několik světlejších modelů. Byly to ovšem kabelky, které nejvíce strhly moji pozornost. Kombinace cvočků, kůže i zvířecích potisků zajišťovala moji neustálou chuť po dalším modelu, oděvy díky nim dostaly pořádně na frak.

Přehlídka Mirky Talavaškové se nesla ve velice svižném tempu. Návrhářka, pyšnící se titulem Top Styl Designer, nabídla zaplněnému stanu pohled na dlouhé kabáty s kontrastní podšívkou v délce pod kolena, pouzdrové sukně i sáčka s peplum střihem, pod kterými se schovávaly košile včetně nápadných límečků.

Strojenost a klasiku se snažila rozbít pomocí fialkové sukně v kombinaci s šedým sakem projmutého střihu, černé minisukně i černého topu s otevřenými zády a efektní mašlí. Závěr patřil nádherným rozevlátým šatům v odstínu burgundy, které napověděly návrhářčin záměr vytvořit kolekci, na níž by se dala vystopovat jemná struktura motýlích křídel a obrovská dávka elegance.

Foto: Martin Franěk