Kromě módních přehlídek si Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend pro návštěvníky připravil i dost poutavý doprovodný program. Zajistil ho společně s trhy designSUPERMARKET, které se pravidelně konají před Vánoci.

Její STUDIO designSUPERMARKET bude hned za rohem od bílého stanu na konci Pařížské ulice, konkrétně ve Štencově domě. Autorem stavby z roku 1909 je Otakar Novotný, žák významného secesního architekta Jana Kotěry. A co konkrétně v modernistické stavbě najdete?

Za prvé musíme určitě zmínit prodejní showroom přibližně 35 českých návrhářů a šperkařů. Zúčastní se ho například Kateřina Geislerová, Petra Ptáčková, ODIVI, Natálie Steklová či šperkařská značka využívající 3D tisk Blueberries.

Za druhé poslouží Štencův dům jako oázu klidu, pohody a čtení. Posilníte se v kavárně, odpočinete si v chill out zóně a už čerství můžete vyrazit do knihkupectví nabízejícího jak módní publikace, tak i aktuální čísla různých módních magazínů.

Workshopy a přednášky

Do STUDIA se můžete vydat ale i cíleně, budete k tomu mít hned několik příležitostí.

Ve čtvrtek 19. září to bude workshop s Eugeniem Bramerinim a jeho The Adress Idea, kde se budou upravovat a okovávat vintage kousky. V pátek 20. září se od Kamily Boudové a jejích hostů dozvíte něco o (ne)udržitelné “ECO” módě.

V sobotu pak proběhnou hned dvě diskuze na téma tradičních řemesel a jejich využití v současnosti. První povedou profesor a návrhář Josef Ťapťuch s designérkou Alicí Klouzkovou (SISTERSCONSPIRACY), druhou povede nový e-shop s českou módou MOLO7, který si pozve návrhářky z Leeda, Evu Jediovou a Kristýnu Javůrkovou.

Český módní film

Každý praguefashionweekendový den pak budete moct ve Štencově domě shlédnout projekce videí z české módní scény. Modeschau Video Selection sestavila Veronika Ruppert, módní redaktorka na Radiu Wave Českého rozhlasu.

Čtvrteční promítání na téma Móda, tanec a hudba a páteční promítání módních filmů okomentují sami autoři a zúčastnění. V premiéře ukáže krátký snímek k nové kolekci trio La Formela, do Prahy pošle video i v Británii působící Martina Špetlová, která okouzlila na jarním Designbloku.

Studiové přehlídky

Menší a intimnější prostory STUDIA využijí mladší návrhářská jména. Přehlídku tam uspořádá Jana Minaříková, Jan Zeman či MAYDA.

Výstava fotografií

Po celou dobu trvání Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend budou ve STUDIU vystaveny práce finalistů letošní fotografické soutěže. Ve dvou kategoriích – módní fotograf a módní blogger – je celkem 10 autorů.

 

Vstup do STUDIA designSUPERMARKET na všechny čtyři dny vyjde na 100 Kč, zlevněný pak na 80 Kč. V rámci Fashion Passu je zdarma. Kompletní program s přesnými časy událostí najdete na stránkách Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend nebo na webu  designSUPERMARKET.

 

Foto: Archiv značek; Štencův dům – Svoboda&Williams