Ono přestřihnutí mělo svůj půvab v předání pomyslného žezla (v tomto případě nůžek). Simona Krainová, která byla tváří projektu loňský rok, předala nůžky Viere Schottertové tváři toho letošního ročníku. Nechyběla ani ředitelka celého projektu Janina Šlemínová, dále Václav Dejčmar, starosta města Prahy 1 Oldřich Lomecký a v neposlední řadě CEO Mercedes-Benz Florian Müller.

Celý tým Iconiqu byl u toho a společně vstoupil do náročného prodlouženého víkendu, který jistě přinese mnoho zážitků. Celé zázemí stanu nás ohromilo. Hned u vchodu se můžete vyfotografovat před stěnou plnou log včetně toho našeho a mít tak památku, že i vy jste byli součástí tak velkolepé módní události. Pokud se nestačíte nalíčit, nemusíte zoufat, protože po pár krocích narazíte na stánek Maybelline, kde vás rádi profesionální vizážistky nalíčí. V zadní části vpravo se můžete před každou přehlídkou příjemně občerstvit a poté jen usadit na svá místa a vychutnávat umění českých i zahraničních návrhářů.

Jak to tak u módních týdnů bývá, zajímavé designové umění není ke zhlédnutí jen na mole, ale i mimo něj. I na tom pražském bylo co obdivovat, kritizovat nebo jen tiše pozorovat. Každý den se naši dva fotografové budou snažit pro vás to “nejlepší” zachytit a ukázat vám i okolní atmosféru. Nebude chybět ani nahlédnutí do zákulisí, které, jak trefně nazvala hlavní vizážistka celé akce, připomíná mraveniště.

Dnešní den je za námi. On-line streaming skvěle funguje a dle vysoké sledovanosti úspěšně. Moderátorka Nikol Moravcová pro vás vyzpovídala například Simonu Krainovou, kterou pro tento den oblékla značka Fendi.  Máme z toho upřímnou radost a věříme, že i po další dny vám Iconiq.cz bude nablízku a vy pro změnu nablízku kouzlu, které v sobě paní MÓDA skrývá.

Foto: Kamila Písaříková