Páteční lekce ženskosti

/ Redakce

Po shlédnutí přehlídek Sophistic by Veronika a Tereza Vu mi v hlavě utkvělo jediné. Kdyby si ženy oblékly po jednom modelu z každé kolekce, muži by jim s jistotou padali k nohám. A při pohledu na půvabnou ženu v šatech by ještě vůbec netušili, jak krásné se pod nimi schovává spodní prádlo.

Pod značkou Sophistic by Veronika tvoří nadaná módní návrhářka Veronika Benešová, jejíž modely nevystihuje lépe žádné jiné podstatné jméno, než ženskost a v kolekci podzim/zima 2013-14 tomu samozřejmě nemůže být jinak.

Veronika ukázala zaplněnému přehlídkovému stanu, jak by se správně měla oblékat žena, která již nemá s nevinnou dívenkou nic společného. Na molo poslala modelky oblečené do šatů zdůrazňujících ženskou siluetu také pomocí barevně odlišeného pasu.

Nezapomnělo se ani na detaily v podobě límečků u košil nebo elegantního skládání u sukní, barevná paleta byla poměrně široká – jednoznačně dominovala červená, tmavě modrá i hořčicová. V této kolekci také objevíte výrazný overal či černý křivák, který ovšem nemohl za žádnou cenu rozbít atmosféru, která na mole panovala.

Tereza, jejíž modely lze zakoupit v La Gallery Novesta, se ve své tvorbě zaměřuje především na večerní a společenské šaty či spodní prádlo. Právě poslední jmenovaná kategorie vydala na celou její přehlídku inspirovanou rodem akvarijních závojnatek. Pomocí těchto rybek se snažila zhmotnit svoji představu éteričnosti, nepoddajného pohybu a volnosti.

Transparentní nevyztužené podprsenky či jednoduché kalhotky s vyšším pasem byly často zdobeny pomocí nápaditých volánů i záhybů reprezentujících zajímavé detaily. Uzounká ramínka a tlumené odstíny barev jako smetanová, lila či béžová dávaly celé přehlídce nádech romantiky. Závěrečné defilé doprovázely pomalé pohyby a seskupení všech modelek uprostřed přehlídkového mola. Po chvilce ovšem všechny tyto ladné víly odkráčely zpátky do svého lesního království. Ne vlastně, rybky závojnatky to byly.

Foto: Kamila Písaříková