Pod značkou Sophistic by Veronika tvoří nadaná módní návrhářka Veronika Benešová, jejíž modely nevystihuje lépe žádné jiné podstatné jméno, než ženskost a v kolekci podzim/zima 2013-14 tomu samozřejmě nemůže být jinak.

Veronika ukázala zaplněnému přehlídkovému stanu, jak by se správně měla oblékat žena, která již nemá s nevinnou dívenkou nic společného. Na molo poslala modelky oblečené do šatů zdůrazňujících ženskou siluetu také pomocí barevně odlišeného pasu.

Nezapomnělo se ani na detaily v podobě límečků u košil nebo elegantního skládání u sukní, barevná paleta byla poměrně široká – jednoznačně dominovala červená, tmavě modrá i hořčicová. V této kolekci také objevíte výrazný overal či černý křivák, který ovšem nemohl za žádnou cenu rozbít atmosféru, která na mole panovala.

Tereza, jejíž modely lze zakoupit v La Gallery Novesta, se ve své tvorbě zaměřuje především na večerní a společenské šaty či spodní prádlo. Právě poslední jmenovaná kategorie vydala na celou její přehlídku inspirovanou rodem akvarijních závojnatek. Pomocí těchto rybek se snažila zhmotnit svoji představu éteričnosti, nepoddajného pohybu a volnosti.

Transparentní nevyztužené podprsenky či jednoduché kalhotky s vyšším pasem byly často zdobeny pomocí nápaditých volánů i záhybů reprezentujících zajímavé detaily. Uzounká ramínka a tlumené odstíny barev jako smetanová, lila či béžová dávaly celé přehlídce nádech romantiky. Závěrečné defilé doprovázely pomalé pohyby a seskupení všech modelek uprostřed přehlídkového mola. Po chvilce ovšem všechny tyto ladné víly odkráčely zpátky do svého lesního království. Ne vlastně, rybky závojnatky to byly.

Foto: Kamila Písaříková