Petra Balvínová: Filozofie vnímání ženy

/ Redakce

V sobotním programu MBPFW nemohla samozřejmě chybět ani zavedená módní návrhářka Petra Balvínová, která uvedla část své nové kolekce Lévitation postavené na myšlence zdůraznění ženských pocitů.

Petra, tvořící pod značkou Tiqe, vyslala na přehlídkové molo panenky s objemnými nakulmovanými vlasy a jemným romantickým líčením. Ty byly zahaleny do kousků z kolekce podzim/zima 2013 s trefným názvem Lévitation, jež napovídá charakteristikám jako ladnost, volnost i variabilita.

Pozadí prezentace, kterou obsáhly vzdušné šaty, sukně, šortky i blůzky, tvořila videoprojekce připomínající koukání do krasohledu. Prolínání jednotlivých prvků a barev vytvářelo nekonečně mnoho kombinací a přesně takový záměr očekávejte od kolekce. Kontrasty, krajka, transparentní materiály i zvýrazněná ramena nás mohly nechat na pochybách, že se snad ani nejedná o modely určené pro chladnější období roku.

Z omylu, že nás čeká mírná zima, mě ovšem velice rychle vyvedly svetry z jehněčí vlny se zimními motivy. Šedou, pudrovou, stříbrnou i smetanovou doplnila romantická růžová. Předzvěst pořádné porce ženskosti byla naplněna do posledního detailu.

Foto: Kamila Písaříková