Petra Ptáčková má k oděvu jiný přístup než drtivá většina českých návrhářů, které představuje Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Její modely jsou hodně výtvarné, komplikované po konstrukční stránce a efektní po materiálové. Domácímu publiku se mohou zdát nenositelné, ale kousky z předchozí kolekce zAHrada už jsem viděla na spoustě lidí. Trochu jinak tomu bude asi u novinky j´ai rencontré un petit bonhomme.

Studentka posledního ročníku Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne si totiž ještě chtěla užít pořádné svobody a kolekci nesvazovat nutností prodat, čemuž odpovídal i divoký přehlídkový styling. Výsledkem jsou naddimenzované siluety, zvláštní tvrdý, avšak při pohybu mačkavý materiál, ručně vyráběné pleteniny s velkými oky i malované výjevy z příběhu o Malém princi. Právě tato notoricky známá kniha totiž Petře Ptáčkové posloužila jako inspirace.

Petra Ptáčková se chystá na fashion week do Kyjeva, kde se zúčastní jedné ze soutěží, a potom pojede na zkušenou do New Yorku. Tam se prý pokusí vyprodukovat novou kolekci.

Foto: Martin Franěk