Tvorba absolventky Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Jindry Jansové, se na první pohled nemusí líbit každému, což je i možná návrhářčiným záměrem. V neděli za sebe nechala promluvit odstávající vesty zkombinované s dlouhými sukněmi, o slovo se také přihlásily široké kalhoty. Následovaly šaty s dlouhými rukávy nezdůrazňující ženskou siluetu a také mixování potisků. Z barev převažovala tmavá paleta, kterou v druhé polovině přehlídky vystřídala populární burgundy a odstíny přírody.

Dramatický look, o kterém mohli přísedící, včetně Liběny Rochové, ještě dlouho přemýšlet, doplnila Jindra pomocí černých síťovaných punčoch, lesklých topů, dramatické hudby, ale také líčení a zvoleného účesu. Modelky se pyšnily černými rty a výraznými lícními kostmi, z temenní části vlasů byl vytvořen efektivní drdůlek.

Zuzana Králová a její značka KRALOVA_Design, která se zrodila po studiích ve španělském Madridu, je typická pro důraz na zachycení a podporu pohybu oděvu, koncept každého designu je nejprve vytvářen modelováním na krejčovské panně. Zuzka odprezentovala výraznou kolekci BOHEMICCA doplněnou o zajímavou videoprojekci s motivem moře a písčité pláže.

Na molo vyslala sebevědomé muže oděné do vzdušných světlých kalhot a kontrastních topů, krátkých šortek doplněných o pás látky v zadní části, nemohlo se zapomenout na výrazná ramena. Nechyběl overal v kombinaci s vysokými gladiátorkami, asymetrie a výrazné barvy jako citrónová, metalická stříbrná, ohnivě rudá či světle zelená.

Střet těchto dvou naprosto odlišných kolekcí a myšlenek vytvořil velice zajímavou podívanou, která byla odměněna bujarým potleskem.

Foto: starscom.cz