1) Vypněte techniku

Alespoň hodinu před spaním odložte mobil, tablet, notebook a vypněte televizi. Všechny tyto přísttroje totiž září modrým světlem, které nás probouzí a oddaluje REM fázi spánku.

2) Vyčistěte si zuby dřív

Čištění zubů těsně před spaním není ten nejlepší nápad. Je to sice zlváštní, ale podle odborníků nás mentolová příchuť pasty probudí.

beauty-sleep

3) Uvařte si čaj

Čaj dokáže dokonale uklidnit. Což se před spaním rozhodně hodí. Pozor ale na čaje s obsahem kofeinu. Nejlepší jsou bylinkové čaje, ideálně meduňka.

4) Vyvětrejte

Nejlepší je spát v chladné místnosti, to věděly už naše babičky. Vyvětrejte v místnosti, ve které spíte a okno klidně nechte otevřené déle. Čerstvý vzduch je lepší, než spát ve vydýchaném prostoru.

sleep2 5) Vyměntě povlečení

Není nic příjemnějšího, než usínat v čerstvě vypraném voňavém povlečení. Myslete na to, a když nebudete moci spát, převlečte postel. Uvidíte, že se vám bude usínat mnohem lépe.

6) Jděte se projít

Alespoň na půl hodinky se jděte večer projít. Rozhýbete tělo a vyvětráte hlavu. Skvělá je také jóga, existují i speciální cviky pro lepší spánek. Nejlepší je se projít pár hodin před spaním.

giphy4

7) Čtěte

Pokud nepatříte mezi ty, co bez knížky neusnou, zkuste to. Nic neuspí člověka lépe než dobrá knížka.

8) Nejezte těžká jídla

Jíst byste měla naposledy 2 hodiny před spaním. Velmi důležité je ale to, co jíte. Nejezte večer těžká jídla. Když bude žaludek celou noc trávit jídlo, tělo si nebude moci pořádně odpočinout. Nejezte ani příliš slaná jídla, sůl zadržuje vodu v těle, takže se ráno probudíte opuchlá.

giphy5

9) Napijte se

Sklenička vody před spaním je prý skvělý nápad. Hydratujete tělo před dlouhou nocí a navíc ráno budete spěchat na záchod, takže nebudete půl hodiny oddalovat budík.

10) Maskujte se

Noční masky jsou skvělá věc. Například hydratační maska dokáže přes noc vaši pleť úplně proměnit. Koukněte se v parfumeriích, mají jich spoustu.

Zdroj: Pinterest, Giphy.com