Sisley L´Institut

Hledáte ty nejlepší zážitky? Nejspíše vám to chvíli potrvá, ale bude to stát za to. U salonu L´Institut, brand základny průkopníka kosmetické fytoaromaterapie Sisley, to platí beze zbytku, a to obrazně i doslova. Toto beauty studio je jediným u nás, které nese oficiální osvědčení francouzské značky Sisley. Nachází se v okouzlujícím historickém prostředí Pachtova paláce, tedy trochu stranou ruchu centra, i když přímo uprostřed něj. Místo jedinečným způsobem podtrhuje génia loci Smetanova nábřeží na dohled Karlova mostu a samo o sobě by se dalo považovat za první krok zdejších kosmetických procedur. Sisley si zakládá na maximálním využívání potenciálu rostlinných výtažků a esenciálních olejů, díky čemuž je kosmetika nejen efektivní, ale také mimořádně příjemná pro smysly. My jsme v L´Institut vyzkoušeli Fytoaromatické růžové ošetření pleti, proceduru zastřešenou motivem vzácné černé růže. Pokud je pro vás pravidelná kosmetika nutné zlo, s tímto rituálem objevíte nové obzory. Hodinu a půl trvající relaxační péče spojená s jógovým dýcháním je naplněná uklidňujícími vůněmi, které regenerují mysl a jednotlivé tahy jsou mistrně sestavené tak, aby nejen hýčkaly pokožku, ale také odplavily stres a v neposlední řadě všednost. Výsledkem ošetření, jenž zahrnuje kromě intenzivní masky a masáže také jemnou gomáž nebo energizaci pleti růženíny, je kromě viditelného liftingu a eliminace otoků také dlouhotrvající hluboká hydratace pleti. Salon vede Andrea Slancová, expertka, která pro Sisley pracuje již čtrnáct let a jako jediná v České republice vlastní diplom značky.

Future Solutin LX

Slovo „regenerační“ na obalech beauty novinek už nás nechává chladnými, obvykle totiž není slibovaný efekt až tak výrazný, aby si daný produkt vydobyl své místo v naší síni slávy. O to víc potěší, když něco dokáže překvapit, jako naposledy nová řada Shiseido Future Solution LX. Japonský specialista na dokonalou pleť slibuje hloubkové vyživení pokožky, regeneraci jejích poškození – což je po zimě obzvlášť atraktivní benefit – a odstranění prvních známek stárnutí, jako jsou jemné linky, povolené rysy a zašedlý tón. Řada zahrnuje čistící pěnu, softener, denní a noční hydratační krém a anti-aging krém pro citlivou oblast kolem očí a rtů. Všechny produkty obsahují technologii zvyšující potenciál buněk a z dlouhodobého hlediska také jejich odolnost proti nepříznivým vlivům vnějšího prostředí. A navíc mají úžasně jemnou texturu…

 

Marine Flower Peptide Serum

Maďarská kosmetika Éminence Organics dokazuje, že omezení se na čistě přírodní zdroje v žádném případě neznamená nutnost dělat kompromisy v otázce očekávaného efektu na pleti. Z portfolia této značky dlouhodobě milujeme stimulující limetkovou masku, která za pár minut dokonale prokrví pokožku a připraví ji pro aplikaci další péče, ale aktuální novinka opět posouvá hranice o kus dál. Řeč je o gelovém peptidovém séru Marine Flower. To sází, jak už název napovídá, hlavně na sílu moře a na seznamu jeho účinných látek najdete vitaminy nabitý extrakt z červených řas nebo rýžové proteiny. Výsledkem je šťavnatá vyhlazená pleť, která si díky aminokyselinám udrží hydrataci ještě dlouhé hodiny po aplikaci přípravku. Tohle je přesně to, co vaše pleť potřebuje, aby na jaře mohla zazářit.