Vytvořte si rutinu

Asi to nejtěžší na péči o pleť je vytvořit si rutinu a opravdu poctivě ji dodržovat. Pokud ale chcete vidět výsledky, bez toho to nepůjde. Nejdůležitější je najít takové přípravky, které budou vaší pleti opravdu vyhovovat. Držte se toho, co funguje a všechno ostatní rovnou vyhoďte.

Lehká večeře

Pokud patříte mezi ty, co si dají malý oběd a doženou to večer, pak svojí pleti zrovna dobrou službu neděláte. Přes noc se tělo regeneruje a vše, co sníte večer, se ráno “objeví” na vašem obličeji. Nejlepší je tak dát si něco zdravého, salát, spoustu zeleniny a omezte karbohydráty. Vyvarujte se také mastným a slaným jídlům. Příliš slaná jídla způsobí to, že se ráno probudíte opuchlí (zavodnění). A to nikdo nechceme.

Vsaďte na výživné snídaně

Důležité je i první jídlo vašeho dne. Snídaně by měla být plná vitamínů a minerálů a měla by vás příjemně nastartovat na celý den. Takže nic těžkého ani tučného ani tady. Také si nezapomeňte každé ráno dát sklenici teplé vody s citronem. Bude se vám díky ní lépe trávit a vaše pleť dostane po dlouhé noci bez vody pořádnou dávku hydratace.

Pozor na moc chemie

Pokud používáte produkty, které obsahují příliš mnoho chemie, může se vám stát, že vaše pleť sice bude nějakou dobu krásná, pak se ale rychle zhorší a účinky zázračných přípravků budou ty tam. Zaměřte se proto na přírodní produkty, které vaši pleť budou udržovat krásnou konstantně a nikoli jen nárazově.

A pokud občas potřebujete nějakou silnější chemickou záchranu, možná bude nejlepší se zamyslet spíše nad životosprávou. Pátrejte po příčinách a až pak sáhněte po chemických pomocnících. Jen tak vám krásná pleť opravdu vydrží.

Pozor na příliš mastné přípravky

Jestli se ráno budíte s matnou pletí bez života i přes to, že jste si ji večer poctivě namazala hydratačním krémem nebo olejem, je dost pravděpodobné, že příčinou nebude nedostatek hydratace, ale naopak její přebytek. Lépe řečeno, je na vaši pleť váš krém nebo olej až příliš mastný. Pamatujte, že s oleji a krémy se to nemá přehánět. I tady často platí, že méně je více.