Začněte od základů

Pamatujte na to, že make-up není řešením k zakrytí nevhodného stavu naší pleti. V kombinaci s korektorem bravurně zvládá například nesjednocený tón pleti, mírné začervenání, nebo kruhy pod očima. Používat ho ale na vyrážku, akné, nebo zašedlou pleť není řešením. Zaměřejte se proto dvojnásob na důkladnou péči o vaší pleť.

Hydratujte

S důkladnou péčí o pleť se pojí nejen odličování, ale také hydratace. Ta je alfou a omegou krásné pleti. A to jak zvenku, tak zevnitř. Takže až se budete ráno mazat hydratačním krémem, přidejte k němu hned velkou sklenici vody.

Aplikujte bázi

Potřebujete, aby váš make-up byl dokonalém stavu po celý den? Nespoléhejte jen na dvanácti, šesnácti, nebo dokonce dvacetičtyřhodinové produkty a pojistěte se raději bází. Ta sjednotí tón vaší pleti, vyhladí její povrh, připraví ji na aplikaci make-upu a následně ho zafixuje po celý den.

Napumpujte se vitaminem C

Teď v období častého nachlazení nepotřebuje vitamin C jen naše tělo, ale také naše pleť. Ten zamezí ztrátě pružnosti, vyživí, posílí a rozjasní tón zašedlé pleti. Hledejte pleťová séra s vitaminem C. Pak už jen stačí pár kapek, které můžete smíchat s oblíbeným krémem, nebo make-upem.

Zvolte správný způsob nanášení

Štetce, silikonové houbičky, make-up blendery, nebo samotné prsty? Styl techniky je z části o vašcih preferencíh, požadovaném výsledku, ale také o konkrétním produktu. K některým bývají často přímo doporučeny techniky jeho aplikace. Obecně platí, že lehké konzistence make-upu se nanáší prsty. Ty hutnější a více krycí je třeba do pleti zapracovat.

Rozjasněte se

Konečnou třešničkou na dortu je pak decentní rozjasnění. Díky němu se tvář přirozeně vytvaruje, rozzáří a bude působit celkově krásnější a zdravější. Stačí nanést malé množství rozjasňovače nad líční kosti, hranu nosu, pod obočí a do srdíčka rtů. Hotovo!