To, v co naše náctileté já tak doufalo, že až nám bude 20 +, budeme mít od pupínků a jiných nepříjemností pokoj, se často a pro většinu z nás nikdy nesplní. Problémy s pletí zkrátka občas přepadnou každého a i když to není nic příjemného, není potřeba se hroutit. Všichni to známe. Posbírali jsme pro vás rady odborníků, které vás nepříjemností mohou zbavit.

NE

Mléčné výrobky

Příliš mnoho mléčných výrobků není pro vaši pleť prospěšné. Obsahují spoustu hormonů, které akné spíše podpoří.

Příliš mnoho cukru

Cukr a sladké pleti prostě škodí. Nejen, že způsobují záněty, ale také vysušují.

Kosmetika, která pleť vysušuje

Ačkoli by se mohlo zdát, že špatná pleť je důsledkem mastnoty a řešením je tak její vysušení, není to pravda. Příliš vysušená pleť se naopak mnohem více zanáší a vypadá nezdravě.

Příliš mnoho chemikálií

Ani kosmetika, která je doslova koktejlem všech možných chemikálií není nic moc. Soustřeďte se spíše na přírodní přípravky, které budou k vaší pleti citlivější a šetrnější.

ANO

Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina a celkově dieta založená na rostlinné stravě je pro vaši pleť to nejlepší, co můžete udělat.

Pravidelně měnit povlečení

Alespoň jednou za týden si převlékejte povlaky na polštářích. Na nich se totiž hromadí všechny bakterie nejen z vašeho obličeje ale také vlasů a vy si je pak v noci, kdy do nich máte obličej zabořený, všechny vracíte zpět na obličej a způsobujete si nepříjemnosti.

Hydratace

Hodně vody nebo neslazených čajů je ideální nejen pro vaši pleť ale celé tělo. Hlídejte si, abyste vypili alespoň dva litry denně (u každého je to ale jinak, takže se řiďte i svým tělem a tím, jak moc za den vypotíte) a uvidíte, že se s vaší pletí začnou dít zázraky.

Věnujte pozornost vašemu životnímu stylu

Pupínky a ucpané póry jsou často znakem toho, že se něco děje uvnitř vašeho těla. Nemusíte se tak hned vrhat do obchodů a utrácet tisíce za přípravky na pleť. Zamyslete se nejprve nad tím, jak jste se v poslední době ke svému tělu chovali. Málo pohybu, moc ponocování, málo zdravého jídla, příliš mnoho stresu. A jděte si zacvičit, do sauny, na procházku či běžte dříve spát.

Dávejte pozor na to, co si dáváte na obličej

Na obličej si nikdy nesahejte. Nikdy. Hlavně ne neumytýma rukama. Dávejte si ale pozor i na telefon, vlasy, které vám leží na tváři a na všechno, co se nějak dotýká vašeho obličeje.