Znáte ta rána, kdy se po dlouhé noci budíte nevyspalí, protože večer předtím ne a ne “zabrat”? Nedostatek kvalitního spánku přitom nezpůsobuje jen únavu, ale celkově snižuje i naši výkonnost a obranyschopnost. Ty tam jsou také mýty, že nespavost je problém, s nímž se potýkají výhradně vyšší ročníky. Výjimkou není únava dětí již od kolébky či problémy se spánkem u dospívajících.

Pakliže bychom měli jmenovat jednu z civilizačních chorob, která postihuje čím dál tím širší publikum, byla by to právě nespavost. Podle průzkumů INVS (Institut National de Veille Sanitaire) si na kvalitu spánku stěžuje jeden člověk ze tří, přičemž 45 % z nich udává, že má nedostatek spánku a 15 až 20 % dokonce trpí chronickou nespavostí.

Když vůně pomáhá…

Poměrně hrůzná je také bilance dopravních nehod, kterou má na svědomí právě únava. Špatný či nedostatečný spánek mají tedy jednoznačný vliv na naše denní aktivity a běžný život. Přivolat na pomoc si přitom můžete již osvědčené spojence: esenciální oleje. Těch v řadě Puressentiel Relaxace a spánek opět požehnaně.

Účinnost esenciálních olejů je navíc podpořena četnými studiemi, které zkoumají jejich uvolňující efekt a pozitivní vliv na spánek či bdělost. Předmětem studie profesora Damiena Légera byly tyto základní typy esenciálních olejů: santalové a růžové dřevo, skořice, rmen římský, eukalyptus, levandule, meduňka, máta peprná, pomeranč, neroli, petit grain z bigarádie, rozmarýn, šalvěj a ylang-ylang.

Závěrem analýzy je, že: “Aromaterapie může představovat jednoduchou alternativu ke stávajícím léčivům a nese s sebou jen minimální rizika. Zkoumané zdroje navíc prokazují občasný zájem používat kombinaci esenciálních olejů, které působí komplexnějším efektem.”

Zapomeňte na hypnotika a dejte šanci přírodě

Profesor Léger, který je ředitelem Centra pro spánek a bdělost v Paříži, zkoumal také vlajkový produkt řady Puressentiel  Relaxační sprej. Padesát pacientů nechal sprej aplikovat do rohu místnosti a na kapesníček položený na nočním stolku, který slouží k inhalaci během noci. Výsledky studie jsou více, než přesvědčující:

  • Doba spánku se prodloužila o 21 minut
  • Ranní svěžest o 18,1 %
  • Dynamismus  probouzení o 15,8 %
  • Kvalita nočního spánku o 12,5 %
  • 85,7 % pacientů vykazovalo zlepšení spánku již po 3 týdnech používání spreje
  • 66,6 % pacientů nezaznamenalo návrat nebo dokonce zhoršení problémů se spánkem, když produkt přestali používat
  • 90 % pacientů uvedlo, že by Sprej pro spánek a uvolnění používali znovu

První záchrana před stresem a nespavostí

A co šestice zázračných aromaterapeutických produktů podporujících dobrý spánek a uvolnění vlastně obsahuje? 75 ml spreje obsahuje až 3 kg čerstvých rostlin a 12 esenciálních olejů, které bojují proti úzkosti (pomeranč, levandule, majoránka či neroli), usnadňují usínání (rmen, pomeranč a mandarinka), stimulují hluboký i regenerační spánek (levandule, rmen, santalové a růžové dřevo).

Sílu esenciálních olejů můžete objevit i při vnitřním použití. Puressentiel kapsle pro lepší spánek jsou vhodné zejména pro ty, jimž vadí silná vůně esenciálních olejů či používají chemická syntetická hypnotika a rádi by vyzkoušeli jejich přírodní alternativu. Kapsle obsahují výtažky z majoránky, levandule, zelené majoránky a petit grain z bigarádie. Zapíjejí se zhruba 20 minut před ulehnutím.

Velmi praktický je Puressentiel protistresový roll-on s 12 esenciálními oleji, který pomáhá okamžitě uvolnit nervové napětí, zlepšit náladu a zklidnit mysl. V případě nespavosti jej můžete aplikovat i před spaním. Nanáší se na vnitřní stranu zápěstí, na spánky a na tepny na krku.

Puressentiel myslí i na nejmenší a nabízí Dětský balzám pro uvolnění s 5 esenciálními oleji. Pomáhá v boji s aspekty, které narušují spánek děťátka, jako je spastický kašel, nervozita, koliky, bolesti a křeče v bříšku.

Dopřát si můžete i koupel Puressentiel pro lepší spánek a odpočinek se 12 esenciálními oleji, která vám přinese absolutní uvolnění. Jedna koupel může obsahovat až 17 kilogramů čerstvých rostlin! Díky tomu, že účinné látky se vstřebávají během koupele do pokožky, získáte z esenciálních olejů maximum z jejich schopností.

Okamžité uvolnění svalů pak přinese BIO Masážní uvolňující olej Puressentiel s levandulí a neroli. Olej se nanáší do dlaní, kde se jemně rozetře a následně nanáší na pokožku a vmasírovává se krouživými pohyby. Zvláštní péči můžete věnovat zatuhlým oblastem, jako jsou zátylek a ramena či chodidla.

Čekání na spánek v obklopení přírodních výtažků nebylo nikdy snazší (a ani příjemnější)!