Skvělá schopnost hydratace, výživy a ochrany pokožky mu propůjčuje vysoký obsah omega-6 mastných kyselin a vitamínů. Zatímco před třiceti lety se bambucké máslo prodávalo jen na lokálních afrických trzích, dnes tento přírodní zázrak používají v kosmetických přípravcích miliony žen.  A mnoho kosmetických značek už pochopilo jeho vyjímečnost a zařadily výrobky s bambuckým máslem do svých kolekcí.

Nová kolekce L`Occitane s bambuckým máslem

Nová kolekce L`Occitane s bambuckým máslem

Když o něm zakladatel značky L’Occitane Olivier Baussan slyšel poprvé, byl zrovna na letišti. Uchvácen příběhem posvátného stromu máslovníku, jehož ořechy sklízí zásadně ženy, rozhodl se spontánně odletět prvním letadlem do Ouagadougou. O několik týdnů později vystavil pro L’Occitane svou první objednávku bambuckého másla. Od té doby se bambucké máslo stalo kultovní složkou přípravků L’Occitane a pomohlo více než 15 tisícům domorodých afrických žen k ekonomickému osamostatnění. V raných 80. letech byla kosmetická značka L’Occitane jednou z prvních, které vyvinuly kompletní sortiment péče o pleť s bambuckým máslem. Tyto výrobky se díky skvělým pečujícím účinkům brzy staly celosvětovým hitem.

Jemný denní krém

Jemný denní krém

Francouzská značka  L’Occitane představuje nyní novou kolekci přípravků péče o pleť navržených tak, aby vyhovovaly potřebám různých typů pleti a poskytly pokožce komfort a ochranu. Vybrat si můžete celkem z osmi výrobků mezi nimiž nechybí ani Výživný denní krém či Čistící pleťové mléko a Pleťové sérum.

Ultra výživný denní krém

Ultra výživný denní krém

Mě osobně nadchl Hedvábný čistící olej, který obsahuje jen 5%bambuckého másla, nádherně voní a použít ho můžete i na voděodolný make-up. Všechny nové produkty z této řady jsou v prodeji od poloviny ledna.

Čisticí pleťový olej

Čisticí pleťový olej

Foto: Archiv značky, Pinterest.com