Co jsou klíčové kroky v letní péči o pleť?
Pravidlem číslo jedna je rozhodně zařazení produktů s ochranným faktorem. I v běžné drogerii najdete denní krémy i make-upy, které obsahují tuto složku. Ideální je tyto produkty používat celoročně, při pobytu na slunci pak doporučuji krém na opalování na obličej s SPF 50. Pleť je navíc vhodné hydratovat i vnitřně, tedy dostatečným dodržováním pitného režimu. Na pleti to pak dobře poznáte. Nezapomínejte ani na hydratační masku, používejte ji alespoň dvakrát týdně.

Jaké produkty by neměly chybět v tašce na dovolenou?
Naprostým základem je krém na tělo s minimálním SPF 20, produkt na obličej volte silnější, ideálně padesátku. Nepodceňujte ani poopalovací péči ve formě mléka nebo krému a již zmíněnou masku si nenechávejte jen na domácí péči, ale sbalte si ji s sebou!

Na co si dát na pláži pozor?
Ochranný krém nenásobí svou účinnost, takže je třeba si uvědomit, že pokud použijete krém s SPF 50 a následně s SPF 20, neznamená to, že se vytvoří ochrana v hodnotě SPF 70. Vždy funguje ten produkt, který aplikujete jako první první. Po pár hodinách pak proces opakujte. Večer doporučuji důkladně odlíčit obličej a nejlépe dát rovnou i hydratační masku, aby se pleť opět obnovila a moc nevysušila.

Na jaké procedury se objednat do salonu a proč?
Před dovolenou byste si měli zajít na proceduru, jež pleť dokonale připraví na opalování. Doporučuji vynechat anti-aging ošetření a naopak se zaměřit na exfoliaci pokožky a dostatečnou hydrataci. Pokožka se během procedury dokonale vyčistí a zhydratuje. Díky tomuto postupu se pleť lépe brání poškození slunečními paprsky a je připravená na bronzové opálení, které pokožku nepoškodí. Zároveň takto zabráníte rychlejšímu a předčasnému stárnutí.

Které procedury je zase dobré v létě vynechat?
Rozhodně nedoporučuji chemický peeling. Pleť je pak oslabená a procedura může na slunci způsobit výskyt pigmentových skvrn.

Máte nějaké tipy, jak v “no make-up” období vypadat co nejlépe?
Na dovolenou je ideální absolvovat odborné barvení obočí a řas v kosmetickém salonu. Rysy se tak přirozeně zvýrazní i bez make-upu, který by nám k opálené pleti moc nepomohl. Ženy se navíc poté v horkých letních dnech cítí lépe, než když se musí běžně líčit. Podstatné je sázet na přirozenost a správně zvolit kvalitu i odstín barvy k barevné typologii klientky. Kvalitně nabarvené řasy vydrží až tři týdny, barva na obočí při správné aplikaci a péči také. U obočí je třeba věnovat zvláštní péči odličování – nemělo by se za žádných okolností odličovat a mastit krémem.

A jaké procedury Kristýna doporučuje v salonu Laboratory, který najdete v ulici Elišky Krásnohorské, za rohem od Pařížské? Vsaďte na ty hydratační, jež vás připraví na celou sezonu:

  • Anne Semonin Paris, Oligo protect Skin, 90 minut, 2 200 Kč
  • Anne Semonin Paris,  Marine Mineral Purifier, 90 minut, 2 900 Kč
  • La Prairie,  La Prairie´s Signature Facial Treatment, minut, 2 900 Kč

 

Které produkty vás nejlépe připraví na léto?