Ty tam jsou doby přísně tvarovaného či dokonce tetovaného obočí! Dominantních oblouků nad očima se vzdávají i jindy avantgardní vyznavačky tohoto stylu jako jsou Rita Ora nebo Gwen Stefani. Šestadvacetiletá britská zpěvačka kosovského původu i příležitostná herečka Rita Ora je naprostým stylovým chameleonem. Svým zjevem často šokuje a posouvá hranice nemožného. Nám se ale zalíbila její nedávná proměna v popovou hvězdu 60. let 20. století, tak jak jí předvedl hudební časopis Clash na svých snímcích. Blond diva upoutala zesvětleným obočím, které dalo vyniknout jejím čokoládovým očím. Jestliže se rozhodnete své obočí rovněž trochu zesvětlit, pamatujte na to, že právě oči vám velmi vyniknou, a proto byste zde měli ubrat na líčení. Bohatě si vystačíte s tenkou linkou a lehoučkým nánosem řasenky na vrchní řasy.

Francouzským šarmem se inspirujme velmi často. Francouzky v sobě mají vrozenou přirozenou eleganci a přirozený je také jejich přístup k líčení a kosmetickým úpravám. Tento přístup pro nás nejen v úpravě obočí demonstruje kráska Clémence Poésy. Šarmantní francouzská herečka, která v říjnu oslaví pětatřicáté narozeniny, což je věk, který by jí sotva kdo hádal, nechává vyniknout svému klenutému obočí, které nijak zvlášť neupravuje či nestylizuje. Vystačí si s pudrovým stínem, ale většinou ho nijak nezvýrazňuje. Původní je i odstín, který je zcela v harmonii s její světlou pletí a vlasy v barvě zralé pšenice.

Georgia May Jagger své obočí také nenutí do výrazných barev. A dělá dobře, se svým nude lookem doprovázeným charakteristickou mezerou mezi zuby střídá jednu kampaň za druhou. Takto  jí to slušelo v kampani skatové značky Volcom.

Rusovláska Jessica Chastain na jaře oslavila čtyřicítku a stále vypadá jako holčička! Pomáhá jí k tomu také nepříliš stylizované obočí, které ladí k jejím rudým vlasům. Slovy klasika: méně je opravdu více. Zvlášť, když letos dojde na obočí! Jessiky umírněný vzhled dokonale ladí s aktuální kolekcí módního domu Prada.

 

Pokud se zesvětlením obočí stále váháte nebo se nechcete vzdát své oblíbené barvy, můžete na večer zkusit obočí zakrýt make-upem v pudru či ho jen zlehka přepudrovat. Tato úprava vám dává šanci se zaměřit více na rty, kterým můžete dopřát bohaté a syté odstíny.

Patříte-li mezi rebelky, nebojte se s nude obočím experimentovat ani s tmavými vlasy. Míra kontrastu záleží na vaší odvaze a touze zaujmout.

í