Výrazné oční stíny v nejrůznějších duhových barvách byly letos k vidění téměř na všech přehlídkových molech. Tento trend si podmanil i naprosté minimalisty, jako jsou například Victoria Beckham či Marc Jacobs. Victroria Beckham hutně nanesené oční stíny ještě více zvýraznila masivními pinetami, které modelkám stáhly vlasy z obličeje.

Objevilo se také retro líčení po vzoru osmdesátých let, kdy perleťové oční stíny, jež směrem ke středu oka nabývaly na intenzitě, doprovázely také výrazné lesklé rtěnky. Tento vzhled připomínající atmosféru filmu Flashdance si nás naprosto podmanil! Matné líčení, které jen tu a tam občas rozzářila trocha rozjasňovače, je zdá se minulostí! Se současnými líčidly se navíc nemusíte bát, že vám “lesklé” stíny či rtěnky nevydrží celý den či celou noc. Do hry se také vracejí natočené řasy, takže se poohlédněte po kvalitních kleštičkách. S řasenkou však raději šetřete.

Kromě tohoto retro líčení se však na poli očních stínů objevují i další podmanivé trendy. Baví nás obzvlášť to, že hutné stíny se nenanášejí pouze na horní víčko, ale uvolněným tahem ho směrem ven od oka přesahují. Imitují tak vzhled našich tolik oblíbených očních linek.

Co se týká způsobu nanášení očních stínů, panuje zde velká demokracie. Na jedné straně můžete hutné barvy nechat neohraničené a nijak je nestínovat. Vynikne tak efekt stínu á la oční linky. Pro tento look pro nanášení použijte štětec s delšími hustými chloupky. Rozhodnete-li se pro stínování, vyzkoušejte minimálně tři odstíny. Zvolte houbičku či štěteček s krátkými hustými chloupky, chybu rozhodně neuděláte ani když budete stíny nanášet prsty. Efekt ombré můžete vytvořit také na svých rtech. Stačí rtěnku nanést jen do středu rtů a krouživými pohyby ji prsty rozmazat směrem ke koncům.

Barev se letos rozhodně nemusíte vůbec bát. Povoleny jsou úplně všechny včetně oranžové a červené, které používáme většinou spíše na tvář a rty, než na oči. Pro netradiční večerní look můžete vyzkoušet také netransparentní stíny v temné černi. Na molech se na vnějších koutcích stínů objevily také různé aplikace ve formě korálků či flitrů.

Meze vaší fantazii se tak letos rozhodně nekladou! Při vybírání vhodného odstínu se můžete pokusit zvýraznit přirozenou barvu vašich očí. Základní pravidlo zní: vybírejte kontrastní barvy. Máte-li například zelené oči, volte fialovou. Modré oči nejlépe zvýrazní hnědé odstíny. Hnědé oči si budou rozumět se zelenými či modrými stíny.