Všichni víme, co je báze, kam nanášet rozjasňovač, kam korektor a proč používat tužku a gel na obočí. Díky videím a tutoriálům se rozšířilo mnoho nových trendů v líčení. Líčíme se dnes úplně jinak, než dřív? Rozhodně! Pozornost se soustředí především na přirozenost. Hlavními částmi obličeje jsou rty a obočí. Naopak ustoupily výrazné černé linky, dominantní tvářenka a dokonale úzké obočí.

Důležitá je krásná pleť, nánosy pudru nahradil svěží lesk (“glow”) a rozjasňovač, pestré oční stíny nahradily ty v přirozených zemitých barvách. Rty si dnes líčíme tmavými přírodními barvami – tlumená vínová, hnědá – a nejprve je důkladně vyplníme konturovací tužkou.

Mileniálové mají v makeup trendech jasno. Jak se líčí generace Y?

1) Výrazné obočí

Obočí se opět stalo ústředním prvkem obličeje. Těžko byste našli někoho, kdo si neupravuje obočí. Hlavně žádné trhání, obočí se musí nechat pěkně přirozené a co nejhustší. Začalo to Carou Delevingne, majitelkou toho nejdokonalejšího obočí na světě, a skončilo to u speciálních řad makeupu na obočí. Péče o obočí je dnes stejně důležitá, jako péče o vlasy.

 2)  Kontura na rty

I tento produkt nebyl ještě nedávno součástí našich kosmetických taštiček. Rtěnky a konturky na rty nahradily na dlouhou dobu lesky na rty. Pak se ale rtěnky a konturovací tužky vrátily a tentokrát silněji než kdy dříve. Dnes si rty pečlivě dokresluje konturkou snad každý. Je to totiž ten nejlepší trik na plné rty. Múzou plných rtů je dnes pro mnohé Kylie Jenner, které má i speciální řadu kitů, díky kterým budete mít krásné a plné rty.

3) Masky a péče o pleť

Díky tutoriálům na Youtube dnes všichni víme, jak se správně starat o pleť, že hydratační krém není jenom výmysl, a že masky rozhodně nejsou zbytečností. Takže poctivě nanášíme a krouživými pohyby roztíráme krémy plné výživných složek, které nám slibují tu nejkrásnější pleť.

4) Rozjasňovače

Není to tak dávno, co rozjasňovač nepoužíval téměř nikdo. A dnes? Je to naprostý základ! Na hranu nosu, na lícní kosti, nad horní ret, na spánky, pod i nad obočí. Pokud rozjasňovač používáte správně, bude váš obličej zářit zdravím. Také již máte tenhle trik v malíčku?

5) Konturování

Jeden z největších makeup trendů poslední dekády: konturování. I  jeho zakladatelé z něj už sice pomalu začínají upouštět a vrací se k co nejpřirozenějšímu vzhledu, pořád je to ale skvělý trik jak dodat obličeji tvar. Když ne na den, pak na večer se hodí skvěle. Konturování rozhodně není jen tak a na Youtube jsou to jedna z nejoblíbenějších videí s nejvíce zhlédnutími.