Mixujte produkty

Jestli nemůžete najít perfektní odstín rtěnky, jednoduše si ho namíchejte. Dvě, tři rtěnky si smíchejte ideálně na hřbetu ruky nebo pomocí prstu a naneste. Stejně to můžete udělat i s očními stíny, make-upem, krémem nebo dokonce parfémy. Prostě si s tím, co máte, pohrajte a uvidíte, že vaše kosmetická taštička se vám bude zdát bezedná.

Hledejte, dokud nenajdete

Francouzky se make-upem snaží především podtrhnout svou přirozenou krásu, nic nepřehání a v tom tkví jejich největší síla. Dokonalý look je ale práce a dlouhé hledání toho pravého (jak jinak). Najít produkty, které vám sedí, nejspíš nějaký čas zabere, jakmile je ale najdete, nikdy nic nebude jako dřív.

Až bude hotovo, uberte

Až budete mít kompletní make-up, pak přichází čas na to něco z toho ubrat. Vezměte si tampónek s micelární vodou a začněte některá místa odličovat. Hranu nosu, strany tváří, lícní kosti, střed čela a kraje obličeje. Že to nedává smysl? Uvidíte, že budete vypadat svěže a váš make-up pak bude působit jako druhá kůže.

Dejte vlasům nespoutanost

Francouzky si vlasy nebarví. Nebo to alespoň tvrdí. Jaké je tajemství jejich krásných a lesklých vlasů? Méně je více. Francouzky si vlasy příliš nestylují. Většinou je nechávají uschnout na slunci, zastřihnou konečky (ano, kuchyňskými nůžkami, tak to alespoň dělala Jane Birkin v době své největší slávy), a nechávají vlasy volné. Takže žádné upnuté drdoly ani culíky. Maximálně volný cop. Ten si klidně nechte přes noc a ráno v něm směle vyrazte do ulic!

Foto: W Magazine