Kosmetický průzkum

Začněte tím, že prozkoumáte vaší kosmetickou výbavu. V 70% totiž stojí za černými tečkami stejný problém – kosmetika plná silikonů a parabenů, které póry ucpávají a podporují tak produkci černých teček.

Intenzivní čištění

Pokud trpíte na černé tečky a ucpané póry, zaměřte se více na čištění vaší pleti. Samotný mycí gel, nebo micerální voda rozhodně nestačí. Vyzkoušejte například konjakovou houbu nebo sonické kartáčky, které pleť hloubkově vyčistí.

Zázračný extraktor

Mačkaní pórů je velké tabu. Tedy alespoň prsty. Pokud vám ani ta nejlepší kosmetika nepomáhá, pořiďte si extraktor. Kosmetickou pomůcku, díky které šetrně vymáčknete všechny černé tečky. Tahle procedura se ale neobejde bez maximální hygieny. Tou máme na mysli čisté ruce a vydesinfikovaný extraktor. Postupujte tak, že očištěnou pleť lehce nahřejete párou, díky které se póry maximálně otevřou. Poté přiložte extraktor na problematické místo a jemným tlakem zmáčkněte. Nakonec pleť potřete čistícím tonikem.

Čistící jílová maska

Zelený jíl je skvělým pomocníkem v boji proti černým tečkám. Díky svým silně detoxikačním účinkům dokáže vytáhnout veškeré nečistoty.