Chaňte své vlasy! Ty nejlepší tipy na zimu

/ Redakce

Lesklé, silné a zářivé. Všechny chceme mít ty nejkrásnější vlasy. Krásné vlasy, rovná se zdraví. Zima jim ale dává dost zabrat. Vítr a mráz dokáží vlasy pořádně zeslabit, zmatnit a poškodit. O neustálém dešti ani nemluvě. Pokud chcete mít krásné vlasy po celý rok, vyzkoušejte naše tipy, přísahají na ně i světové modelky a herečky.

1) Kokosový olej

Kokosový olej dokáže s vlasy hotové zázraky. Stačí ho nanést na vlasy a nechat působit. Pokud nemáte zrovna moc času, stačí před umytím nanést do konečků a nechat působit 20 minut. Ochráníte je tak před vysušením. Trik modelek a hereček ale je, nechat olej působit celou noc, případně celý den nebo celou noc a den, je to na vás. Olej naneste na celou délku vlasů a vmasírujte ho i ke kořínkům. Dodáte tak vlasům spoustu energie. Poté ho důkladně vypláchněte. Klidně i dvěma umytími. Vlasy budou krásné a hebké.

coco

2) Masírujte si před mytím pokožku hlavy

Už dlouho se ví, že krásné vlasy začínají u konečků. To znamená, že bychom pokožce hlavy měli věnovat zvláštní péči. Před každým mytím si proto promasírujte hlavu bříšky prstů, hlavně si dejte pozor na nehty, které mohou citlivou kůži snadno poškrábat.

massage

3) Spěte s copem

Víte, že dívky a ženy s dlouhými vlasy spí nejčastěji v copech? Zabrání se tak jejich poškození třením o polštář.  Budou se méně lámat a více lesknout. A to přeci chceme především. Noste ho klidně i přes den, do větrného počasí je to ideální účes.

braid

4) Noste čepici

Pokud se teploty propadnou hluboko pod bod mrazu, nasadíme čepici nejspíš všichni. Vy si ji ale berte i pokud se bude teplota pohybovat těsně nad nulou nebo bude foukat. Ochráníte tak velmi citlivou pokožku hlavy. Mít hlavu v teple je důležité i pro vaše celkové zdraví, takže s čepicemi sem! Pokud jste ale jedna z těch, co mají pocit, že jim čepice příliš nesluší, zkuste klobouk, nebo si alespoň vezměte občas kupucu. Nebo vyzkoušejte jeden z aktuálních trendů, kšiltovku.

cap

5) Používejte oleje a séra

Po umytí si do vlasů vžd aplikujte výživné oleje nebo séra, které jim dodají sílu. Nemusíte jich dávat moc, stačí malé množství do konečků. U sér a výživných olejů platí, že méně je více. Uvidíte, že s vašimi vlasy udělají zázraky.

neginhair¨

Foto: Pinterest