Díky své práci jsem se dostala do salonu Laboratory v ulici Elišky Krásnohorské. Po první procházce salonem s odborným výkladem jsem byla nadšená prostředím i atmosférou, kterou celý komplex nabízí. Nicméně nabídku na kosmetiku jsem odmítla se slovy, že na ní nechodím, i když vím, že je to nutností, obzvláště v mém věku, ve kterém bych ráda co nejdéle vytrvala. Ředitelka salonu se s mou odmítavou reakcí nespokojila a začala zjišťovat, kde se stala u mě chyba. Nerada na sebe nechávám někoho sahat a navíc po každé kosmetice vždy dostanu migrénu takového rozsahu, že mě na celý den zcela vyřadí z provozu a to si nemohu dovolit. Výslech pokračoval a já po chvíli zjistila, že rozhovor nedělám já, ale dámy ze salonu se mnou, protože k ředitelce se postupně přidaly i další kolegyně. Výsledkem hodinového dialogu bylo finální objednání na kosmetiku na následující týden. První pokus se nezdařil a termín jsem si posunula. Obavy z toho, že se někomu svěřím do péče přetrvávaly. Termín následující jsem už dodržela a užila si hodinou péči kosmetičky Kristýny.

Ano užila. Po prvním podání ruky jsem slečně Kristýně vysvětlila své obavy a ona mě nejdříve vyzpovídala. Ptala se na můj zdravotní stav, jak se o svou pleť starám, jaký druh kosmetiky používám, jak často a co mi je či není příjemné. Poté mou pleť důkladně zkontrolovala a navrhla postup, jaký ten den pro mou pleť použije. Věděla jsem tedy co mě čeká, jak dlouho to bude trvat a co vše mě může zaskočit jako například špatné dýchání při napařování pokožky, nevolnosti při dlouhém ležení apod. Nic z toho se ale nestalo, možná právě proto, že jsem na to byla připravena. Po upozornění na své zdravotní komplikace mi kosmetička nejdříve protáhla nohy a uvedla do pohodlné polohy kvůli ramenu, které mám operované. To vše mi pomohlo značně se uvolnit a zcela potlačit strach a nervozitu. Následná péče už probíhala v úplné pohodě a hodina utekla ani netuším jak. Odcházela jsem uvolněná, zbavená stresu a pocity migrény zůstaly vzdálené.

Co je tedy důležité proto, aby si každý užil kosmetiku co nejpohodlněji?

Důležitým faktorem je mluvit a mít úplnou důvěru k tomu, kdo kosmetiku provádí. Vaše kosmetička by měla znát váš zdravotní stav i vaše “duševní” strasti. Nebojte se cokoli odmítnout. Pokud vám nedělá dobře teplo, požádejte, aby vyhřívací lehátko zůstalo vypnuté. Pokud vám vadí dlouhé ležení na zádech, nebojte se to říci. Pokud si najdete salon jako je Laboratory, pak věřte, že obavy nejsou na místě. Profesionálové vás budou chtít hýčkat, protože i oni ztrácejí energii, když opečovávají nespokojeného, vnitřně nevyrovnaného, neklidného zákazníka. Právě při kosmetice jednoduše dochází k propojení dvou lidí, ať chceme nebo ne. Chodit pravidelně na kosmetiku a vždy si to patřičně užít není samozřejmost.

Salon Laboratory pracuje s luxusní značkou La Prairie, která je určena ženám starším 35 let. Pro uspokojení všech věkových kategorií se ovšem ředitelka salonu Tereza Brabcová rozhodla rozšířit potenciál svých služeb a uvést v Čechách celosvětově známou značku Anne Semonin. Elegantní francouzská pleťová kosmetika je známá především jedinečnou péči vytvářenou individuálně pro každého klienta, dle jeho stavu a požadavků. Každá pleť si žádá své a já si to osobně vyzkoušela. Pochvaly na sebe nenechaly dlouho čekat. Jednou za měsíc by si každá žena měla dopřát alespoň hodinku péče, která ji opět vrátí do formy a zastaví čas, který tak neúprosně hraje proti nám.