Špatné mytí

Asi jednou z nejčastějších příčin nehezkých vlasů je jejich špatné mytí. Umýt se má především pokožka hlavy, nejen vlasy. Pokud šampon nanášíte pouze do vlasů a ne ke kořínkům, vlasy zůstávají mastné a působí tak těžkým dojmem. Šampon tedy nanášejte přímo na pokožku hlavy, důkladně promasírujte a napěňte. Celý proces mytí dvakrát zopakujte.

Vlasy příliš zatěžujeme

Kosmetická péče je skvělá, ale ve velké míře může i uškodit. Pokud používáte příliš mnoho nepotřebných produktů, vlasy jsou zatížené a zplihlé. Také to může vést ke zvýšenému vypadávání, či lámání. Zvažte proto, jestli opravdu potřebujte všechna ta séra a vlasové kúry.

Dáváme kondicionér tam, kam nepatří

Dost možná jste už tuhle radu slyšeli, ale stále mnoho kadeřníků se setkává s tím, že jejich klienti se jim svěřují, že kondicionér, případně masku, aplikují po celé délce vlasů. A to je chyba. Tyto produkty nanášejte vždy do druhé poloviny vlhkých, nikoliv mokrých vlasů.

Není kartáč, jako kartáč

Stejně jako je samozřejmostí kvalitní fén se studeným vzduchem, měl by být samozřejmostí i kvalitní kartáč. Tím je takový, který vlasy lehce rozčeše, a to i bez toho, aby je lámal a ohýbal. Skvělé jsou ty od značky Tangle Teezer, které mají ve svém sortimentu hned několik typů. Na rovné, kudrnaté, jemné nebo i dětské vlasy. Stačí si jen vybrat.