Ať už zkoušíte jakékoliv krémy, séra či masky, nejdůležitější, na čem se shodnou i odborníci, je důkladné čištění pleti. Každý den, dokonce dvakrát.

Jinak bychom měli postupovat ráno a jinak večer. Důležité je také přihlédnout k typu své pleti a nepoužívat například pleťové mléko na suchou pokožku, když je ta vaše normální až smíšená. Své o tom vědí i odborníci na pleť vzatí, tedy kosmetické firmy, které stále vyvíjejí novinky. Představme si několik z nich, kteří jsou jak osvědčenými pomocníky, tak inovátory.

Micelární vodu od Biodermy asi nemusíme představovat. Bestseller v oblasti čištění pleti slaví letos své jubileum. K dispozici je několik variant, vybrat si můžete varianty pro různé typy pleti. Skvělou zkušenost s ní mají lidé, kteří trpí problémy se začervenáním či ekzémy. Ta klasická a nejznámější, Sensibio H2O, skvěle odlíčí jak make-up i řasenku a vaši pleť opravdu vyčistí do detailu.

Bioderma, micelární voda Sensibio H2O

Bioderma, micelární voda Sensibio H2O

Jemný čistý mandlový olej od Weleda lze používat k dennímu ošetření pleti především v chladném či mrazivém období nebo iceloročně jako intenzivní noční regenerační péči. Trvale zklidňuje pokožku, zmírňuje citlivost a podráždění pleti. Je vhodný i k šetrnému odstranění očního make-upu. Vyživuje, regeneruje, vyhlazuje a chrání pokožku. určen je pro všechny věkové kategorie.

Weleda, mandlový pleťový olej

Weleda, mandlový pleťový olej

Já osobně nedám dopustit na Weleda Čistící tonikum 2v1, který neuvěřitelně krásně voní po citrusech a moje pleť ho miluje.Jde o mimořádně jemnou emulzi, která čistí pokožku hluboce do pórů, posiluje a zklidňuje pleť. Odstraní i make-up.

Weleda čistící tonikum

Weleda čistící tonikum

Dalším osvědčeným pomocníkem je denní pleťová purifikační  voda se zinkovým extraktem od Payot – EAU MICELLAIRE PURIFIANTE. Jde o o svěžující čistící vodu s texturou  na bázi vody, která odstraňuje make-up, usazeniny a všechny ostatní nečistoty. Při čištění pleti nepůsobí agresivně a zároveň čistí.

Payot - EAU MICELLAIRE PURIFIANTE

Payot – EAU MICELLAIRE PURIFIANTE

A na závěr několik užitečných rad. Když si budete vybírat svou čistící vodu nebo mléko, myslete přitom na typ své pleti, při nesprávné volbě může totiž vaše pleť trpět. Důležitá je také pravidelnost, jednou za čas odlíčit pleť opravdu nestačí.

Foto: Archiv značky, Pinterest.com