Známe to, představa týdne stráveného jenom v plavkách, může být pro mnohé nepříjemná. A i když všichni víme, že to nejlepší, co můžeme udělat, je jíst zdravě a hýbat se po celý rok a ne jen před létem, někdy je prostě potřeba škody napravit na poslední chvíli. Máme pro vás pár tipů, jak se rychle dostat do formy.

Pozor na sůl

Pokud máte neustále pocit, že máte nafouknuté břicho, zkuste týden před odjezdem omezit sůl.  Budete méně oteklá, a to nejen v oblasti břicha ale i v obličeji. Pokud si navíc zvyknete solit méně, z dlouhodobého hlediska to bude pro vaše zdraví jenom dobře.

Na cukr pozor

Omezte cukr a kofein. Také milujeme sladké a ranní kávu, ale bohužel dokáží pořádně potrápit a vysušit pleť. Pokud chcete mít krásnou zářivou a hydratovanou pokožku, dejte si raději pořádnou porci zeleniny a ovoce každý den.

Běhejte

I na poslední chvíli toho můžete spoustu zachránit, určitě si jděte zaběhat a zacvičit a neříkejte si, že teď už to stejně nemá cenu. Má, uvidíte.

Ledová sprcha

Jestli vás trápí pomerančová kůže na nohou nebo kdekoli jinde, zkuste otužování. Pokud si budete stehna sprchovat střídavě studenou a teplou vodou, uvidíte, že vaše kůže bude vypnutá a bude vypadat mnohem lépe.

Kůže jako nová

Jestli máte doma velký masážní kartáč, pak před dovolenou to bude váš nejlepší kamarád. Před sprchováním si s ním jemně oškrábejte kůži z celého těla, to je ten nejlepší peeling. Navíc skvěle funguje i při potížích z předchozího bodu.

Bylinkové čaje

Bylinkové čaje jsou skvělé. My je tedy milujeme. Před dovolenou můžete v rámci detoxu pít místo kávy třeba zelený nebo meduňkový čaj, který navíc uklidňuje.

Sauna

Pokud nemáte žádná zdravotní omezení, zajděte si do sauny! Pocením odplavíte z těla všechny škodlivé látky a budete se cítit jako znovuzrození.