Pětice mužů různého věku i profese otestovala vybrané vůně, pečlivě se zamyslela a sdělila Iconiq redakci svůj názor na obal, flakon i vůni samotnou. Co je zaujalo, co ne, jak se cítili a jak voněli sami sobě i svým blízkým? V druhém díle Iconiq test seriálu vyzkoušeli pánové oblíbené parfémy značek Prada, Ralph Lauren, Paco Rabanne a Carolina Herrera.

IMG_8545 copy

Miloš /45/ Produkční

Sem neustále v pohybu a parfémy nosím po taškách. Mám jich několik a mám je rád, ale kupuju si pořád ty stejné, takže klasika a žádné velké experimenty. Vybral sem si k testování vůni Prada, protože mě od pohledu baví její design. Natáčeníme teď seriál z vězeňského prostředí, tak mě to možná trochu evokovalo.

Prada Luna Rossa

Od prvního pohledu mě baví. Jednoduchá, ale přesná kombinace stříbrné a červené barvy je přesně pro mě. Na první přivonění je nenápadná, ale tak nějak vás vtáhne a neopustí celý den. Je to svěží vůně, která mě přes den bavila víc a víc. A nebyl sem sám. Snad poprvé v životě sem zažil, že by se mě chlap zeptal čím to voním, trochu divný, ale vlastně mě to potěšilo. Rozhodně si myslím, že je to parfém pro aktivní lidi, klidně si ho dokážu představit i na sportovcích.

IMG_8557 copy IMG_8563 copy

Josef /39/ Profesionální pokerový hráč

Vůně je moji nedílnou součástí, trávím u nich čas na letišti a rád je měním. Vyhovují mi spíše výraznější vůně. Dal jsem na intuici při výběru a vyplatilo se.

Paco Rabanne 1million

Tuhle vůni jsem si k testování vybral okamžitě. Přítelkyně si ji pomalu a dlouze prohlížela a podle mě se s ní teď voní i ona. A to je neskutečně vybíravá a nic ji nevoní. Tak taky milionová cihla, žejo. Je to luxusní záležitost. A pak, že je sůl nad zlato. Na tuhle vítěznou vůni nic nemá, navíc celonoční výdrž, takže do tohu jdu za 200ml. A nebo 2 krát po 100ml :)

IMG_8529 copy IMG_8532 copy

Carolina Herrera 212 VIP

Vůně se ke mně hodí a to je podstatné. Pěkný stříbrný flakon s gravírovaným nápisem 212 VIP ji naprosto vystihuje. Našel  jsem, že v internetovém slangu znamená 212 „Speak with someone“. Koukal jsem se také na její složení a je jako explosivní koktejl vodky, ovoce, zázvoru, černého pepře a kůže.  Vzal jsem si ji na party a přesvědčila mě, že dobrá vůně je vizitkou muže.

IMG_8570 copy IMG_8571 copy

 

Tomáš/28/ IT

Já to s parfémy moc neumím. V podstatě všechny mi vybraly mé přítelkyně, tak si k tomu svému parfému teprve cestu hledám.

Ralph Lauren Red

Je to svěží vůně, která mi nevadí a docela pěkně voní. Hlavně po chvíli, kdy se rozleží. Flakon je tedy hodně výrazný a trochu mi chybí, že do něj není vidět, takže není poznat, jestli už vám dochází nebo ne. Navoněl jsem se docela dost, takže když sem pak celý den seděl u počítače, tak mi trochu vadilo, že jsem vůni pořád cítil. Určitě mi parfém lépe seděl, když sem byl venku, vůně mi přijde sportovní, tak sem si ji vzal na trénink, chodím na Krav magu. Sám bych si ale tenhle parfém nevybral, přijde mi, že je pro starší.

IMG_8550 copy

Foto: Kamila Písaříková