Očista

Prvním krokem je dokonalé odlíčení a očištění pleti. Použijte to, co vám nejvíce vyhovuje. Odličovací přípravky by vás neměly pálit ani by po nich vaše pleť neměla být napjatá a suchá. Pokud něco z toho zažíváte, použijte šetrnější produkty. Místo gelu zkuste třeba mléko a na oči doporučujeme olejové odličovače. Pokud používáte kokosový olej, mějte na paměti, že může ucpávat póry, takže sáhněte raději po bambuckém másle.

Peel it off

Jemný peeling je pro každou pleť nesmírně důležitý. Jednou týdně se proto zbavte starých kožních buněk, ale opatrně a nic nepřehánějte, jinak své pleti spíš uškodíte. My milujeme bio peelingy, třeba med s hnědým cukrem nebo špičku rajčete s cukrem (ukrojený vršek rajčete obalíte cukrem a pak po pleti jemně přejíždíte). Nezapomeňte ani na rty. Skvělé jsou ale všechny peelingy, které neobsahují plastové mikroperly.

Napaření

S napařováním mají naše maminky a babičky bohaté zkušenosti. Pravdou ale je, že pro dutiny to není zrovna výhra, takže pokud trpíte na záněty a podobné, raději se tradičnímu napařování vyhněte. Skvělé jsou i domácí napařovačky na pleť, my ale sázíme na obyčejný horký ručník. Nechte ho chvíli na vyčištěné pleti, aby se vám otevřely póry a pleť se prokrvila. Skvěle to funguje i ráno nebo večer, když máte důležitou akci a moc dobře jste se nevyspali.

Multi maskování

Kdo říká, že můžete použít jen jednu masku? Dejte si jich tolik, kolik budete potřebovat! Nejen, že můžete aplikovat hned několik masek naráz (třeba čistící na čelo a bradu a hydratační na tváře), ale klidně můžete nanést i dvě masky po sobě. Každá dá vaší pleti něco a vy budete zářit. Jen je do pleti dobře vmasírujte a nezapomeňte ani na rty! Pořádná vrstva výživného balzámu nebo krému je dá dohromady. Hlavně dobře vybírejte. My nedáme dopustit třeba na ranní masky z Havlíkovy apotéky nebo bio masky od Alverde.

Sérum

Nezapomínejte ani na sérum, který patří do základní péče o pleť. Aplikujte ho vtlačením do pleti, ne krouživými pohyby jako krém. Mělo by se pak dokonale vsáknout. S množstvím, které na pleť nanášíte, to moc nepřehánějte, platí tu méně je více. Kápněte si několik kapek do dlaně, rozetřete a pak aplikujte na obličej. Sérum má moc změnit pleť od základů. My milujeme Kiehl’s Midnight Recovery sérum.

Hydratace na závěr

A to nejlepší na konec. Hydratace! Ani s krémem to nemusíte přehánět, stačí trocha. Soustřeďte se hlavně na suchá místa obličeje a krku. I krémy můžete do pleti jen jemně vtlačit. Nezapomeňte ani na ten oční a balzám na rty. Samozřejmě, důležitý krok ke krásné pleti je také strava. Přidejte si do jídelníčku hodně zeleniny, ovoce a klidně i nějaké potravinové doplňky. A nezapomeňte na to, že musíte pít hodně vody!

Foto: Kayture.com