Bílý jogurt

Jedete na dovolenou a plánujete každodenní opalování? Mějte pro jistotu vždy při ruce balení vychlazeného bílého jogurtu. Ten díky vysokému obsahu probiotik skvěle funguje na sluncem popálenou pokožku. Uleví tak od největší bolesti a výrazného začervenání. Vychlazený jogurt jednoduše naneste v silné vrstvě na postižená místa a nechte alespoň půl hodiny působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Aloe vera

Zázračná rostlina, která má ohromující účinky pro naše tělo i pokožku. Skvěle si poradí s jakýmkoliv poraněním kůže, ale i se spáleninou. Díky svým tišícím účinkům kůži hydratuje, zklidní a rychle zacelí. Odtrhněte kousek listu aloe a dejte na pár minut do ledničky. Poté list rozřízněte na půl, chladivý gel přiložte na popálená místa a nechte působit co nejdéle. V případě potřeby aplikujte i několikrát denně.

Mléčná sheet maska

Sheet masky fungují nejen na krásnou pleť, ale jsou také skvělým pomocníkem pro spálenou pokožku. Vytvořte ji sami a zklidněte podráždění a začervenalou barvu. Stačí, když namočíte a vyždímáte gázu nebo jemný bavlněný ručník ve vychlazeném mléce a hotové obklady přiložíte na zraněné partie. Pro maximální efekt nechte působit alespoň 30 minut. Kromě kravského mléka skvěle zabere i rostlinná varianta, třeba ovesné mléko!