Přípravky s vitamínem E

Vitamín je zázračný, a to nejen pro vlasy. Bojuje proti volným radikálům, podporuje prokrvení pokožky hlavy a tím pomáhá vlasům růst. Navíc brání lámání vlasů a bojuje proti roztřepeným konečkům a dokonce pomáhá oddálit i šednutí vlasů. Je to tedy přímo vlasový všelék!

Kokosový olej

Multifunkční kokosový olej je skvělý i na vlasy. Můžete ho například využít jako masku – vetřete ho do vlasů a necháte působit, klidně několik hodin (Třeba přes noc, stačí si dát přes polštář ručník a vlasy zaplést do copu.). Nezapomeňte ho pak z vlasů důkladně vymýt. Další skvělý trik je, si kokosový olej vetřít do konečků vlasů alepsoň 20 minut před mytím. Budou tak ochráněné a šampon je tolik nevysuší.

Masky

Do kvalitní masky na vlasy se opravdu vyplatí investovat. Pořiďte si buď tu, která je určena přesně pro váš typ vlasů, nebo hydratační, kterou nemůžete nic zkazit. Masku nanášejte jen do délek vlasů, ať je příliš nezatížíte. Můžete ji nechat působit klidně o něco déle, vlasy si vezmou to, co potřebují. Abyste účinek masky na vlasy zvýšila, zakryjte si vlasy maskou na sprchování, nebo je jemně profénujte.

Masáž hlavy

Bez zdravé pokožky hlavy vám nemohou růst zdravé a krásné vlasy. Je to stejné jako s rostlinami, pokud nemají kvalitní půdu, bude se jim jen těžko dařit. Nezapomeňte se proto o pokožku hlavy pořádně starat. Ideální je před každým mytím hlavu bříšky prstů krouživými pohyby promasírovat. Hlavně pozor na nehty, protože kůže na hlavě je hodně jemná, nehty ji snadno poškodí.

Oprašte vlasy

Už jste slyšela o dustingu neboli oprašování? Pokud máte roztřepené a suché konečky vlasů, ale nechcete si vlasy příliš zkracovat, jednoduše vlasy “oprašte”. To znamená, že si jednoduše ostříháte jen úplné konce vlasů. Pokud nebudete chtít jít do salonu, zkuste to sama doma. Když si vlasy rozdělíte na části, snadno uvidíte, které vlasy jsou suché a které konečky roztřepené a za pomoci ostrých a kvalitních nůžek na vlasy si je ustřihnete. Vlastně vlasy pouze zbavíte “prachu” ale nepřipravíte se o délku.