Kosmonauti, satelity, rakety na měsíc. Šedesátá léta – nebývale úspěšné období inauguračního rozvoje mezigalaktického průzkumu, které později bylo nazvané kosmickým věkem, vneslo futurismus i do ostatních sfér života, v jejiž čele byla dvě jména – Estée Lauder a André Courréges. Ona – inovátorka kosmetického průmyslu, která svou vírou v to, že každá žena může být krásná, předběhla svou dobu. On – módní návrhář, jehož avantgardní estetika porušila všechna dosavadní pravidla stylu svým nádechem hravosti, pohybu a svěžesti v každé z jeho haute cotoure kolekce.

Courreges+Model+Visual_Global_Exp+Mar+'16

Dva vizionáři, kteří se po letech spojili, aby představili průkopnickou interpretaci barev. Courreges Estée Lauder kolekce je limitovaná kolekce beztížných odstínů barev, která si zakládá na společném pohledu na barvy, krásy a odhodlání stále se hnát vpřed.

V této kolekci naleznete 11 unikátních produktů, které vás okouzlí nejen svým designem – například Super Lashes – ikonické dlouhé a plné řasy, Kabuki brush – živý štětec s bílými štětinami či futuristicky vyhlížející Super Gloss – lesk na rty.

Courreges+Collection_Global_Exp+Mar+'16

Americká ikona krásy a podnikání, Estée otřásla svými důvtipnými péčemi o pleť a tříminutovými aplikacemi make-upu kosmetickým světem jako nikdo předtím.
V renomovaných New Yorských domech v roce 1966 Estée představila svoji prestižní řadu vysoce účinných kosmetických produktů pro ženy. Původem z jihu Francie, Courreges v roce 1961 absolvoval svůj debut na módních molech a otevřel vlastní módní dům v Paříži.

Courreges, inženýr obchodu, který zažil legendárního španělského módního návrháře Cristobala Balenciaga, představil kolekci malých šatů na míru a průkopnických tunikových kostýmů v lunárně bílé barvě, která otřásla zaběhnutými stereotypy. Jeho čisté střihy, kterých často dosáhl díky inovativním výrobním technologiím, jeho úplety a jeho lesklé transparetní vinyly – to vše mu pomohlo k úspěšnému odstartování módní revoluce, která ho proslavila doma i v zahraničí. V duchu hesla Andrého Courregese „Courreges is tomorrow, begun today“ pokračuje módní dům s nesoucí jeho jméno i nadále.

Courreges+Estee+Lauder+Collection_Ad+Product+Image_with+Hair+Mascara_Global_Exp+Mar+'16

Měnit svět skrze inovace bylo vždy v módním domě Courreges pravidlem a nyní máme pocit, že jsme našli stejně smýšlejícího partnera ve značce Estée Lauder. Obě značky představují vizi moderní ženy budoucnosti již dnes“ říká Jaxques Bungert, který je od získání společnosti v roce 2011 jejím vice prezidentem a spolumajitelem.

Vždy jsme obdivovali Gourregesovo odhodlání posouvat hranice módy a krásy dál a dál“ říká Jane Hertzmakr, global brand president v Estée Lauder. „Naše kosmetická spolupráce dostává Courregesově filozofii pop-luxusního stylu přinášejícího pocit překvapení, zábavy a optimismu ze světa krásy.”

Limitovaná kolekce, která vznikla ze spolupráce značky Estée Lauder a Courreges, čítá 13 originálních produktů inspirovaných ikonickým designem Courregesových mini šatů a progresivní přesností designu produktů Estée Lauder. Produkty byly navrženy tak, aby jejich složení bylo překvapivé svou lehkostí, smyslným zasazením, průhledností, schopností reflexe a paletou barev. Jsou jakousi pozvánkou ke hře s barvami, texturou a zvláštními efekty, které vytvořením dnešního moderního looku boří hranice nostalgie.

Foto: Archiv značky