1. Speciální péče pro oční okolí

Jako první se pusťte do odlíčení očí. Myslete však na to, že byste měly použít speciální produkt určený právě pro tuto oblast. “Kůže kolem očí je jemnější. Speciální odličovače mají v sobě přídavek oleje, aby se oční okolí nevysušovalo,” vysvětluje kosmetička salonu Laboratory, Kristýna Parmová, “Jinak hrozí rychlejší stárnutí pokožky.

2. Hydratujte 

A jaké jsou další kroky? Trpíte-li na suchou pleť (pozor, i mastná pleť potřebuje hydratovat), pak sáhněte po pleťovém odličovacím mléku. Po něm by mělo následovat tonikum. Jestli nejste zvyklé ho používat, rychle ho zařaďte do vaší péče. Mnohonásobně totiž zvýšuje absorpci a účinky dalších produktů.

3. Dodržujte 6 kroků

Správná péče o pleť zahrnuje celkem šest kroků. Polovinu z nich už znáte. Jaké jsou ty další? “Šest produktů, které byste měly vždy použít, jsou odličovač na oči, pleťové mléko, tonikum, sérum, pleťový krém a oční krém,” popisuje Kristýna. Oční krém nepodceňujte, delikátní oční okolí vyžaduje zcela jinou péči a zamezíte tak např. otokům či váčkům pod očima, které mohou způsobit těžké pleťové krémy.

4. Tři chyby, kterých se vyvarovat

Když už víte, jak se postarat o svou pokožku, pojďme si přidat ještě pár tipů, na co si dát pozor. “Řasy odličujeme směrem dolů, aby se nezatěžovaly a nevypadávaly,” varuje beauty expertka. “Při tom nezapomínejte na kvalitní tamponky, drsnější povrch by totiž pleť spíše rozdráždil,” dodává, a doplňuje třetí varovný aspekt – při odličování nezapomínejte ani na krk!

5. Střídejte produkty

Přijde vám, že vaše oblíbené produkty už tolik neúčinkují? Pravděpodobně se vám to jen nezdá. “Doporučuji pravidelně měnit kosmetiku tak po roce užívání, maximálně po dvou letech. Vyzkoušejte jinou řadu od stejné značky a nebo úplně jinou. Pleť si totiž rychle zvykne na látky obsažené v přípravcích a ty postupem času méně účinkují,” prozrazuje Kristýna.

Jak na jaro?

Chcete připravit svou pleť na přicházející roční období? Pak pravidelně používejte hydratační produkty a dvakrát týdně i hydratační masku. “Pleť se potom krásně rozjasní,”  dodává na závěr Kristýna.

Kristýna Parmová