Proč hormonální jógová terapie?

Hormonální jógová terapie je doplňující přírodní terapie užívaná k nastolení hormonální rovnováhy organismu skrz stimulací žláz s vnitřní sekrecí. Technika byla vyvinuta dnes již devadesátiletou a stále nesmírně činorodou brazilskou psycholožkou Dinah Rodrigues, která využila svoji třicetiletou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. Hormonální jógová terapie je podpořena studiemi a je vyučovaná a známá po celém světě.

30 minut denně

Díky komplexnosti cviků stačí cvičit denně 30 minut, aby byly vidět pozitivní výsledky. Cviky jsou komplexní a zahrnují jógové pozice (asány), dechové techniky, vizualizaci, práci s energií a koncentrační antistresové prvky. Cílem je nejenom se naučit zvládat stres, ale hlavně udržet hormonální rovnováhu organismu v harmonii, omlazovat ho a revitalizovat. Cviky jsou snadné a promyšleně seřazené. Jedná se o cvičení rychlé, energizující a dynamické.

Co očekávat?

Výsledkem cvičení je právě zvýšení hladiny estrogenu v těle a stimulace ovulace, odstranění symptomů v souvislosti s nízkou hladinou estrogenu, lepší hospodaření s vitální energií, snížení únavy, zlepšení látkové a energetické výměny, revitalizace a omlazování organismu, harmonizace psychiky i harmonizace energetického systému těla. Hormonální jógová terapie pro ženy pomáhá zejména při obtížích spojených s menopauzou, předčasnou menopauzou, nepravidelná menstruací, nízkým libidem, inkontinencí, nespavostí, emocionální nestabilitou, premenstruačním syndromem, osteoporózou, cystami na vaječnících, hypofunkcí štítné žlázy, polycystickými vaječníky, syndromem karpálního tunelu, suchou kůží, vypadávání vlasů, lámáním nehtů a jinými obtížemi způsobenými hormonální nerovnováhou v těle. Jako prevenci by hormonální jógu měly cvičit všechny ženy po 35. roce života. Statisticky totiž právě kolem 35. roku začíná klesat hladina estrogenu a mohou se objevit první symptomy, které akcelerují v přechodu. Ženy s bolestivou menstruací sledují zlepšení svého stavu v poměrně krátké době. Pravidelné cvičení napomáhá k odstranění bolestí, křečí, zadržování vody v těle, psychické lability i migrén.

Příprava na domácí cvičení

Sestava hormonální jógy se vyučuje formou uceleného kurzu. Každá pozice se zvlášť důkladně prochází a propojuje s ostatními technikami (dechem, vizualizací aj.), aby na konci kurzu účastnice byly schopny sestavu cvičit doma. V případě, že si budou přát sestavu zopakovat a ujistit se, že ji provádí správně, je možné se zúčastnit opakovací lekce pro absolventy semináře. Seminář probíhá v pátek 10. května od 17.30 do 20 hodin a v sobotu 11. května od 10 do 14 hodin. Předešlá zkušenost s jógou není pro účast nutná. Cena víkendového kurzu je 3800,- Kč včetně DPH a zahrnuje skripta podle zakladatelky hormonální jógy Dinah Rodrigues s obrázky a popisky pro domácí praxis a nealkoholické nápoje. Žádné vybavení – kromě pohodlného oblečení na cvičení – s sebou není potřeba; hotel poskytne jógamatky a ručníky.

Rezervace přijímá Spa Concierge na telefonním čísle 233 088 655 nebo emailem na [email protected]