Krásné slunečné počasí nahrávalo zámku do karet. Příjezd do parku s výhledem na zámek, do kterého se opíralo ranní slunce, byl kouzelný a úsměv na tváři mi zůstal i po nevšedním uvítání bylinkovým čajem z místní zahrady a osvěžujícím ručníčkem s vůní citronu. Personálu potkáte hodně,  je velice milý a ochotně vám vysvětlí a ukáže vše co potřebujete.

Vybrala jsem si soukromou hodinu v altánku se saunou a vířivkou pod širým nebem a následný balíček Jitřenka, který zahrnoval hodinovou relaxační masáž a čajový dýchánek princezny Almérie. Sauna s vířivkou je zasazena do poloviny kopce a sousedí s Medovým altánkem, kde se odehrávají masáže. Máte tak výhled do krajiny, na místní přírodní jezírko a zároveň pocit naprostého a nerušeného soukromí.

Venkovní vířivka byla má premiéra a i když je v nabídce především její noční varianta pod hvězdami, ta slunečná a denní je také velmi příjemná. Ze sauny si pak pro osvěžení můžete skočit do biotonického ledového jezírka. Já srab jsem vlezla jen po kotníky a dala přednost vnitřní sprše. Odpočinková fáze pak probíhala na louce pod slunečníkem, což i vzhledem k nádhernému počasí, byl opravdu relax.

Masáž probíhala v Medovém altánku, na jehož místě hodně dříve byl včelín. Přítomnost dřeva, krbu a vůně masážních olejíčků z místní řady Mcely Bouquet už můj relax jen prohloubila, dva mikrospánky během celé procedury toho byly důkazem. Paní masérka byla velmi šikovná a také velmi laskavá a budila mě šeptem. Levandulový olejíček, který jsem si vybrala, splnil dokonale své poslání.

Aby má návštěva nebyla jen relaxační a dopřála jsem mému tělu i trochu nedělního pohybu, šla jsem se projít po zámeckém parku, který skrývá různá překvapení. Narazila jsem na opravdovou Šněčí farmu, na ceduli s nápisem “Ochutnejte náš park” s malůvkami všech jedlých druhů ovoce, které můžete v parku ochutnat-šla jsem podle mapky a zobala lesní jahůdky-prohlédla si bylinkovou zahrádku s fantastickou dýní.

Svou neděli v Chateau Mcely jsem stylově zakončila ve venkovní restauraci u kávy, abych se kochala začínajícími barvami listů na stromech, které jediné připomínaly začínající podzim. Na každý pohled bylo jasné, že tady je všechno designově, ale vkusně vychytané do posledního detailu, se svým příběhem, náladou i historií. To vše se promítá do nadčasové atmosféry, která vás tu obklopí a nepustí ani po příjezdu do reality domova.

Jedno zastavení bych přecijen našla. Ceny jsou v Chateau Mcely to jediné, co mě stálo hluboký nádech a výdech a konstatování, že za všechno dokonalé se platí. I když v tomto případě a na tomto místě zaslouženě.

Foto: Kamila Písaříková