Pětice mužů různého věku i profese otestovala vybrané vůně, pečlivě se zamyslela a sdělila Iconiq redakci svůj názor na obal, flakon i vůni samotnou. Co je zaujalo, co ne, jak se cítili a jak voněli sami sobě i svým blízkým? To vše se dozvíte v následujícím dvojdílném Iconiq test seriálu.

IMG_8037 copy

Matouš 33, kameraman

Parfémy a vůně mě evokují různá životní období a zážitky. Nosím vůně co půl roku nové a u některých zůstávám i déle. Jde mi o to cítit se v nich skvěle a vonět ostatním. Rád sem vyzkoušel něco pro mě nového.

VICTOR&ROLF SPICEBOMB

Na první pohled bomba a na první přivonění jsem se zamiloval.  Skvěle se mi tato vůně  nosí, je nepřéhlednutelná a výrazem si říká o pozornost. Velmi dlouho vydrží. Skořice a tabák a těžší kořeněné tóny jsou mi na podzim i zimu moc příjemné. Vzhledem k designu flakonu ve tvaru granátu fakt netuším, jestli příští týden projdu letištní kontrolou. Ale až si přivoní, tak určitě.

Victor&Rolf Spicebomb

DIESEL ONLY THE BRAVE

Flakon v podobě vytesané pěsti s názvem ONLY THE BRAVE mě podrobil zkoušce mužnosti.  Po drsném ranním vstávání mě jako jediný dokázal probudit. A to je co říct.  Zprvu po navonění je cítit výrazně citrusová vůně, pak se zlehka usadí a je více sladší a příjemně orientální. Použil jsem ji jako denní vůni a přítelkyně si taky nestěžovala.

Diesel Only the brave

 

Alexandr/42/ právník

Voním se několika parfémy, dávám přednost klasice a nerad experimentuji. Vůně si vybírám sám, má žena už ví, co mi má koupit, ale překvapit si mě něčím novým netroufne. Moji stálicí je Eternity for men od Calvina Kleina, který střídám s Hugo od Hugo Boss. Jsem zvědavý, jestli mě testované vůně něčím zaujmou nebo třeba i nadchnou.

YVES SAINT LAURENT L`HOMME PARFUM INTENSE

Nikdy jsem vůni od YSL neměl, tak jsem na ni byl vážně zvědavý. Zlatá krabička působí neutrálně, což je fajn. První dojem byl těžší než vůně samotná, možná pro jeho barvu i obrovské uzavírání. Než se vůně rozleží, působí hodně kořeněně, nerozeznám tedy přesně čím, možná jsem cítil dřevo nebo cedr. Po chvíli mě začala být vážně příjemná a trochu víc lehčí. Dokážu si ji rozhodně představit i do práce, voním se rád, ale v práci nesmím vonět příliš výrazně. I doma jsem sklidil pochvalu a to je co říct.

IMG_8047 copy

GIORGO ARMANI EAU POUR HOMME

Armani mě baví. Vyzkoušel jsem od něj vůní několik, ale tuhle ještě ne a ani jsem na ni nenarazil, tak je to má premiéra. A povedla se. I krabička. Flakon mě sice nijak výrazně nenadchl, ale působí elegantně a nenápadně. Má to prý být klasický a nadčasový parfém, který Armani představil v osmdesátých letech. Po prvním přivonění jsem měl pocit, že tu vůni znám, konkrétně i pocitem. Podobně voníval můj táta, když vyrážel do divadla, možná vlastně i stejnou vůní. Každopádně je to zajímavé, nejdřív citrusy, pak trochu koření, to jsem cítil já a cítil jsem se moc dobře. Jako italský boss řešící velký business, klobouk, límečky, sluneční brýle, doutník, úspěch a uctivé pohledy. Jo jo, tahle vůně mě baví. Podle mé ženy se ke mě hodí, ale jí moc nevoní. Ale ona tomu pocitu vlastně nemůže rozumět.

IMG_8058 copy

Foto: Kamila Písaříková