V Chateau Herálec mají novinku, první Spa L’Occitane v České Republice, o kterém jsme psali hned jak se otevřelo. Nedávno mě samotná zámecká paní Alexandra Kasperová pozvala na osobní návštěvu, a tak vám mohu přinést ještě čerstvé osobní zážitky.

V zámku má všechno svůj příběh. Ohromný a velkolepě pojatý prostor vás ohromí na první pohled a když mě paní Kasperová provázela osobně a vyprávěla celý příběh a všechna úskalí náročné rekonstrukce, měla jsem okamžitý pocit zatleskat a uznale říct “BRAVO”! Mám ráda místa s příběhem a zde na Herálci je jich nepočítaně. Od náhodně objeveného erbu v restauraci, díky kterému se zjistilo, že je zámek starší než si původně mysleli památkáři, po tajný dutý prostor, který ještě nebyl objeven. Se zaujetím jsem poslouchala příběh o obrazech, ze kterých jsou na zámku velkoplošné tapety a které zdobí jednotlivé pokoje. Před každým pokojem je navíc zapůjčen obraz originál, takže máte pocit, že procházíte soukromou galerií.

Lázně pod záštitou L’Occitane jsou otevřeny od listopadu a to nejen pro hotelové hosty, ale i pro veřejnost. Všichni terapeuti Spa jsou proškoleni přímo z Francie a vy si tak můžete být jisti, že se vám dostává nejskvělejší péče. Já vyzkoušela relaxační levandulovou masáž, která byla balzámem pro má bolavá záda a paní masérka byla opravdu moc šikovná. V předsálí lázní máte také možnost si zakoupit většinu produktů L’Occitane.

Až si budete chtít odpočinout a spojit relaxaci s výletem do překrásné krajiny Vysočiny, zajeďte si na Chateau Herálec, pohlazení dostane vaše tělo i mysl.

Foto: Kamila Písaříková