Během jednoho měsíce otestovala skupinka nadšených dobrovolníků i kritických odborníků několik krémů na ruce od různých značek, které měly stejný charakter – suchou kůži na rukou. Jaká byla jejich vůně, jak pomohly nejrůznějších problémům i jak splnily očekávání si můžete přečíst níže.

Šéfredaktorka Iconiq.cz Michaela otestovala krémy dva. Jak byla spokojená?

Manufaktura – zvláčňující krém na ruce s výtažky z rybízu a makadamiovým olejem, 100ml, 149 korun

krem-2Krém na ruce od Manufaktury úžasně voní. Aby ten pocit vůně zůstal, je potřeba ho používat velmi často. I mé ruce promazal na kratší dobu než jsem si představovala. Ihned se vstřebá, je tedy skvělý pomocník, když potřebujete ruce zhydratovat okamžitě a rychle například v práci.

Bioderma – Atoderm krém na ruce pro velmi suchou pokožku, 50ml, 159 korun

biratow_khcr20Na značku Bioderma nedám dopustit. Krém příjemně voní, ihned se absorbuje do kůže a opravdu ji zjemní a vydrží celý den. Zkoušela jsem ho na velmi suchou kůži po operaci ramene, kdy byla ruka úplně vysušená a Bioderma ji dala opravdu do pořádku. 

Dana-produkční /61/ Mcely Bouquet – ochranný balzám na ruce s mateřídouškou, 100ml, 950 korun

detail-wild-thyme-hand-balmNejprve mě krém zaujal nádhernou vůní – bylinek. Bylinky mám ráda v jídle, o to více jsem se těšila na jejich účinek v krému. Mám suché ruce, tak jsem byla velmi zvědavá na pořádné promaštění. 
Každý večer před spaním jsem do rukou několik minut vmasírovávala krém, prst po prstu. Cítila jsem, jak se  vsakuje, i když  na povrchu byly ruce mastné. Ráno jsem měla velmi hebkou kůži na rukou. Po měsíci mohu konstatovat , že mé ruce jsou vláčné. Jsem nadšená, že mě bylo umožněno vyzkoušet tento úžasně voňavý krém a mohu říci, že splnil mé očekávání.

Anna-porodní asistentka /24/ Beautiful hands Dermacol, zvláčňující krém na ruce, 100ml, 59 korun

Tento krém na ruce mě potěšil svou funkčností. Je vhodný pro často namáhanou pokožku a to je přesně pro mě. Po týdenním pravidelném používání jsem pocítila příjemné změny na kůži. Mé ruce byly o poznání jemnější. Jsem atopik, a tak potřebuji používat co nejméně parfemované krémy. To je asi tak jediné, co bych krému mohla vytknout, tedy jeho přílišnou vůni. Jinak se krém lehce nanáší a rychle se vstřebává. Velice doporučuji a ráda u této české značky zůstanu.

Já osobně jsem testovala Výživný krém na ruce od Korres s BIO mandlovým olejem a bambuckým máslem, 75ml, 325 korun

image1xxl

Zamilovala jsem si ho po prvním přivonění. Voní po mandlích, má úžasnou konzistenci a mé velmi suché ruce okamžitě vyživil. Rychle se vstřebává a dlouho vydrží. Ideální kombinace pro uspěchanou dobu.

Dalším k otestování se stal Clarins – Krém na ruce a nehty Créme Jeunesse des Mains, 100ml, 510 korun a na něj nedám dopustit. Jeho čistá a nevtíravá vůně mi připomíná dětství. Je velmi snadné si na něj vytvořit závislost, mažu si jím ruce až po lokty a nejraději bych jeho vůni cítila celý den. Můj jednoznačný favorit.

Clarins-Wohlfuhl_Programm-Creme_Jeunesse_des_Mains

Foto: Archiv značek