Během jednoho měsíce otestovala skupinka nadšených i kritických dobrovolnic několik krémů a gelů od různých značek, které měly stejný charakter – zeštíhlení a celulitidu. Jaká byla jejich vůně, konzistence, jak pomohly i jak splnily očekávání si můžete přečíst níže.

Kristýna /35/ manažerka

Dermacol, ENJA CRYO Cellu Slim – sprej proti celulitidě se zešíhlujícím účinkem, 229 korun

Dermacol jako jedna z mála českých značek bojuje s příznaky nechtěné pomerančové kůže již léta a daří se jí to. Sprej se velmi snadno aplikuje i roztírá a vstřebá se během několika minut. Chvíli na to cítite na ošetřených partiích příjemné šimrání a následně chladivý pocit. Prostě víte, že kofein společně s komplexem látek SYMFITTM vyrazily do boje s tukovými buňkami za vás a dávají jim co proto. Po dvou týdnech aplikace je moje pokožka znatelně pevnější a ošklivé dolíčky se vypínají.

Hanka/23/ zdravotní sestřička

Krém AVON Cellu Break, 299 korun

Po nanesení se krém snadno vstřebává a pokožka je po něm příjemně hladká.  Vůně přípravku mě nijak zvlášť neoslovila, dávám přednost ovocným, svěžím vůním. Krém nezanechává jakékoliv stopy na oblečení a není k mojí pokožce nijak dráždivý, což je velmi příjemné. Používání krému jsem kombinovala se zpevňujícím cvičením a jakýmkoliv pohybem a také jsem nasadila lehčí stravu, aby byl výsledek opravdu vidět. Používám krém zatím měsíc a pokožka je o trochu jemnější a pevnější.

Daniela/54/ produkční 

Biotherm Body Sculpter, 899 korun

Tento gel mě úplně uchvátil. Jeho nádherná vůně a jemně modrá barva mě potěšila už na první pohled. Po nanesení začne gel studit a vy tak máte pocit velkého osvěžení. Relativně rychle se vstřebává, používala jsem ho měsíc a půl a kůže na stehnech byla vypnutější a o hodně jemnější.

Barbora/25/studentka

Avon butt lifter, 299 korun

Krém se roztíral příjemně a rychle se vstřebal. Užívala jsem přípravek poctivě 2x denně, viditelný posun jsem ale nezaznamenala, jen kůže byla vypnutější. Tento výrobek nesplnil má očekávání na 100%.

Veronika /49/ psycholožka

NIVEA Gel-krém Q10plus, 250 korun

Tento svěží gel tyrkysové barvy byl příjemný. Voní po ovoci, vstřebá se relativně rychle. Používala jsem ho tři týdny pravidelně a poslední týden nepravidelně, možná proto nebyl výsledek tak viditelný. Snad jen na břiše jsem cítila zjemnění a vypnutí kůže.

Já jsem otestovala Celluli-ultra Performance od značky PAYOT , 980 korun

Byla jsem moc spokojená. V rámci testovacího měsíce jsem chodila běhat a zaměřila se take na mírnou absence kofeinu a lepší pitný režim. Skoro do konce jsem vše poctivě držela/kromě toho kofeinu/a krém používala dvakrát denně. Má svěží ovocnou vůni a po nanesení se rychle vstřebá a nelepí. Po měsíci používání mám hladší kůži na břiše a řekla bych, že i dolíčky se trochu zmenšily.

A co napsat závěrem? Krémy na zeštíhlení jsou výbornými pomocníky a pomohou, kde mají, když je zkombinujete s pravidelným cvičením, správným pitným režimem i jídelníčkem a aplikujete je pravidelně a poctivě. Zkrátka, když od nich nečekáte zázraky bez práce.

Foto: Archiv značek