d4cbe25e94363516bf76cebdce4df0faBrýle nosím už skoro dvacet let a bez nich vidím asi jako krtek na slunci. Přesto, i když už to dávno nejsou obroučky, které by mi vybírali rodiče, měla jsem často pocit, že ke mě zkrátka nepatří. Po čase jsem přišla na to, že je to tím, že jim vlastně vůbec nevěnuji pozornost. Líčím se a češu stejně ve chvíli kdy nosím kontaktní čočky i když si nasadím brýle, a v tom je právě chyba. Ony totiž brýle vyžadují a vlastně si i zaslouží zvláštní pozornost. Pak si je teprve můžete zamilovat a cítit se v nich dobře.

Vlasy a brýle
Brýle dokáží změnit celý výraz obličeje a dokonce i jeho tvar. Nosíte-li je často, berte si je s sebou i ke kadeřníkovi a během úpravy vlasů zkoušejte účes s nimi i bez nich.

– Brýle opticky zkracují obličej, proto si dávejte pozor na rovně střiženou ofinu, která vám bez obrouček může slušet, ale s nimi se najednou stává nevzhlednou. Raději ji sčísněte ke straně na patku, nebo rošťácky hoďte dozadu.

– Vlasy volně zčesané z obličeje dávají vyniknout brýlím a sluší všem tvarům obličeje. Ideální jsou romanticky zapletené vlasy ve francouzském stylu.

– Mladistvě vypadá v kombinaci s brýlemi moderní rovné mikádo. Máte-li kulatý obličej, vlasy si nechte prostříhat a kolem obličeje vytvořte hravý rozcuch.

– Co si budeme povídat, nejlépe, nejelegantněji a přitom nejmladistvěji vypadají brýle ve společnosti rozpuštěných, lesklých vlasů, které nenuceně spadají do obličeje.

c89e501729b45b2916c13d9056c61a42Make-up tipy
Obroučky přitahují pozornost k vašim očím, proto by měl být oční make-up jednoduchý, v neutrálních odstínech a vystínován tak, aby oči působily otevřeným dojmem. Zapomenout nesmíte na korektor, rámování by vaše kruhy pod očima jen prohloubilo. Výrazné barvy si nechte naopak pro rty, které budou s brýlemi krásně korespondovat.

– Pro líčení řas použijte černou řasenku dodávající objem, oči tak budou výraznější, ale přirozené.

– Nezapomeňte na tmavou linku na horním víčku těsně v linii řas, která dodá oku pevný tvar.

– Důraz dejte na obočí. Mělo by mít perfektní tvar, který bude ladit s linií obrouček.

 

Zdroj foto: Pinterest.com