1) Cvičte

Cvičením si nejen zlepšíte náladu, ale i pleť. Při pocení se vám z těla odplaví škodlivé látky a vyčistí se vám póry. Takže cvičte jedině dobře odličená.

2) Jezte zdravě

Pro zdravou pleť je důležité zdravě jíst. Vše, co dáte dovnitř, se ukáže venku. Jezte dostatek vitamínů, ovoce, zeleniny, pijte hodně vody, vždyť to znáte. Zkuste si pokaždé představit, že taková tabulka čokolády vám může na obličeji způsobit pár nepříjemných kamarádů. Někteří ale přísahají i na vynechání živočišných produktů či lepku.

snimek-obrazovky-2016-10-02-v-21-05-50

3) Mažte se správně

Krém muste na pleť aplikovat čistýma rukama a vmasírovávat ho krouživými pohyby. Krém se tak lépe vstřebá a vaše pleť se prokrví. Čisté ruce jsou důležité i během líčení, jinak si na pleť nanesete spoustu bakterií, které mohou pleti škodit a způsobovat pupínky.

4) Pryč se starou kůží!

Odstranit z obličeje zbytky staré pokožky je opravdu důležité. Pleť se díky peelingu prokrví a bude zářit, lépe se také do pleti vstřebají krémy a pečující přípravky.
Peelingujte tak svoji pleť alespoň jednou týdně. Med a hnědý cukr je zaručený recept na super domácí peeling.

snimek-obrazovky-2016-10-02-v-21-09-02

5) Spěte na zádech

Spaním s obličejem nalepeným na polštáři si vytváříte drobné vrásky. Navíc se vám z polštáře dostává na obličej spousta bakterií. Zkuste proto spát na zádech. Ze začátku to může dát zabrat, spaní na zádech je ale nejzdravější nejen pro pleť, ale i pro kůži dekoltu. Pokud spánek na zádech není nic pro vás, zkuste si alepoň častěji měnit povlak na polštář.

6) Nesprchujte obličej

Tohle je velké ne! Teplé kapky vody nejsou pro kůži obličeje vůbec dobré. Až si budete příště mít vlasy, držte sprchu od obličeje co nejdál.

snimek-obrazovky-2016-10-02-v-21-07-47

Foto: Instagram