Zdá se, že “nude look” se stal novou unifomou našich tváří. Stačí se podívat kolem sebe. Už se nenosí nánosy řasenky a černě orámované oči, ale pouze “no make-up”. Na ten ale paradoxně spotřebujeme až několika násobně více produktů, než kdy jindy. Opravdu trávíme déle než 10 minut líčením, které pomalu vypadá, jako když není?

Jasně, občas je fajn ubrat si druhou bradu, nebo naopak si trošku přikreslit lícní kosti, které nemáme, ale konturovat si i obočí, aby bylo neustále “on fleek” ? Není to už trochu moc? Nemluvě o tom, jak moc naše pleť pod nánosy všech těch produktů trpí.

snimek-obrazovky-2016-10-04-v-21-14-06

Stačí se podívat na modelky. Viděli jste snad někdy, že by tuhle “uniformu” nosila Gigi, Cara, nebo snad Gisele? Ovšem, že ne! Jenže pak tu máme druhý proti pól a taky důsledek “no make-up” mánie a to sestry Kardashians.  Tedy až na Kendall, které spolu s modelkami sází na přirozenost.  Kim a Kylie, které si díky této make-up image vybudovaly kariéru. Instagram, pinterest i youtube je plný návodů, jak vypadat jako ony. Což už je samo o sobě trošku strašidelné.

Zatímco Kylie, která ovlivňuje spíš mladší ročníky, dál rozjíždí svou make-up kariéru, tak Kim je o krok na před. Minulý týden dorazila v rámci PFW na přehlídku Balenciaga úplně bez make-upu. Ano, ona – královna konturingu. Prohlásila, jak to byl skvělý a osvobozující pocit, nestrávit hodiny nanášením všech těch produktů.

2-kim-kardashian-no-makeup-balenciaga

Můžete ji milovat, nebo nenávidět ale jedno jí nezapřete. A to velkou moc ovliňovat lidi. Je jen otázkou času, kdy zahodíme konturovací sety a highligtery a spokojíme se je jen s balzámem a BB creamem.

Foto: Pinterest