Vítěze jednotlivých kategorií vybírala nezávislá mezinárodní porota složená z odborníků. Součástí této poroty byly kadeřnické hvězdy a také zástupci fashion světa. Celkově bylo uděleno 13 ocenění v jednotlivých kategoriích. Kadeřníkem roku se stal Igor Sedlák, který se svojí černobílou kolekcí získal prvenství i v dalších dvou kategoriích: Dámský komerční účes Slovensko a také Cena tisku SK.

Série vítězných looků, Igor Sedlák / Slovensko

Dvě ocenění putovala také do salonu Hairthusiasts, Jan Hlaváček získal za svoji barevnou kolekci titul Kolorista roku a obhájil tak prvenství z loňského ročníku. Bodoval také u novinářské poroty a získal Cenu tisku CZ.

Série vítězných looků, Igor Sedlák / Slovensko

Dvě ceny získal i salon New You, ve velmi vyrovnané kategorii Pánský komerční účes si prvenství odnesl Martin Tyl a v umělecké kategorii Avantgarda byl oceněn jeho kolega ze salonu New You, Robin Bilka.

Série vítězných looků, Igor Sedlák / Slovensko

Tradičně silná kategorie Dámské účesy se dělí do čtyř kategorií. Za kolekci pro Dámský účes Praha byla oceněná Petra Měchurová ze Salonu Petra Měchurová. Cena v kategorii Dámský účes Čechy putovala do plzeňského Salonu RT a získala ji se svojí kolekcí Romana Topinková. V kategorii Dámský účes Morava se z ocenění radovala Marcela Blechová z Kadeřnického salonu TOP. V kategorii Tým roku se nakonec z prvního místa radoval salon TONI & GUY. Titul Objev roku, který mohou vyhrát kadeřníci do 21 let, získala Pavlína Fulínová, která je také ze salonu TONI & GUY. Udělena byla také Cena veřejnosti, kterou převzala za Českou republiku Lenka Bechyňová ze salonu Yvett Röhrich a za Slovensko Petra Podolanová z Kadernictvo Valéria Brokešová.

Série vítězných looků, Igor Sedlák / Slovensko

Essential Looks představil vlasové trendy pro podzim a zimu 2017

Slavnostním galavečer, který svým vtipem okořenila moderátorská dvojice Iva Pazderková a Jakub Prachař, se nesl již tradičně ve slavnostním tónu. Přítomní hosté zhlédli v rámci programu také představení vlasových trendů Essential Looks od Schwarzkopf Professional s názvem ICONIC COLLECTION pro podzim a zimu 2017. Tato kolekce představuje tzv. „Best of“, tedy ty nejvýraznější trendy Essential Looks kolekcí z posledních let.

Nový král kadeřníků – Igor Sedlák

Vlasová show v podání týmu technologů vedených mezinárodním školitelem Tiborem Priklerem hýřila barvami a technickou propracovaností jednotlivých účesů. Krystalizující a jedinečnou vlasovou show s názvem Nadechnutí představila loňská držitelka titulu Kadeřník roku Misha Čadková.

Moderátoři večera – Iva Pazderková a Jakub Prachař