Bojovník proti nemocem

Kávě se obecně připisují blahodárné účinky na naše zdraví. Díky obsahu antioxidantů příznivě působí na organismus a pomáhá předcházet například špatnému LDL cholesterolu. Seznam nemocí, proti kterým káva bojuje, je však daleko obsáhlejší – snižuje riziko kardiovaskulárního onemocnění, diabetu, onemocnění jater či některých druhů rakoviny. Mimo to zlepšuje krátkodobou paměť a je dobrým palivem před sportovními výkony.

Kosmetický zázrak

Výtažky z kávy prospívají pokožce a pleti, proto se čím dál častěji objevují v kosmetickém průmyslu. Najdete je jako součást hydratačních a zpevňujících krémů pro celé tělo. Káva vás zbaví mastné pleti a pomůže ji rozjasnit, zlepší kondici vlasů a podpoří jejich růst a různá séra také pomohou zpomalit tvorbu vrásek. Své uplatnění nachází i v parfémech a interiérových vůních díky aroma, jež povzbuzuje mysl.

Lázeňský švihák

Kávová wellness se rozvíjí všude po světě a konečně také u nás, takže i vy můžete podstoupit nejrůznější kávové zábaly, masáže, peelingy, masky a další procedury. Káva je dobrá pro detoxikaci, odvodnění a formování postavy. Dámy jistě potěší skutečnost, že patří k nejúčinnějším zbraním proti celulitidě. Kofein totiž zrychluje krevní oběh a vypíná pokožku. Hodí se také pro hydrataci pokožky například po intenzivním slunění a jako příjemné osvěžení, které podpoří obnovu poškozených buněk a zabrání rychlému stárnutí kůže.