Káva: Start dne, ale i hvězda wellness

/ Redakce

Neuděláte ráno bez kávy ani krok? Nedivíme se. Tento skvělý povzbuzovač těla, mysli a dobré nálady má ale daleko širší zásah na naše tělo. Výtažky z kávových bobů se často využívají také v kosmetice a dnes už nejsou neobvyklá ani kávová wellness. Tak se pojďme nechat hýčkat!

Bojovník proti nemocem

Kávě se obecně připisují blahodárné účinky na naše zdraví. Díky obsahu antioxidantů příznivě působí na organismus a pomáhá předcházet například špatnému LDL cholesterolu. Seznam nemocí, proti kterým káva bojuje, je však daleko obsáhlejší – snižuje riziko kardiovaskulárního onemocnění, diabetu, onemocnění jater či některých druhů rakoviny. Mimo to zlepšuje krátkodobou paměť a je dobrým palivem před sportovními výkony.

Kosmetický zázrak

Výtažky z kávy prospívají pokožce a pleti, proto se čím dál častěji objevují v kosmetickém průmyslu. Najdete je jako součást hydratačních a zpevňujících krémů pro celé tělo. Káva vás zbaví mastné pleti a pomůže ji rozjasnit, zlepší kondici vlasů a podpoří jejich růst a různá séra také pomohou zpomalit tvorbu vrásek. Své uplatnění nachází i v parfémech a interiérových vůních díky aroma, jež povzbuzuje mysl.

Lázeňský švihák

Kávová wellness se rozvíjí všude po světě a konečně také u nás, takže i vy můžete podstoupit nejrůznější kávové zábaly, masáže, peelingy, masky a další procedury. Káva je dobrá pro detoxikaci, odvodnění a formování postavy. Dámy jistě potěší skutečnost, že patří k nejúčinnějším zbraním proti celulitidě. Kofein totiž zrychluje krevní oběh a vypíná pokožku. Hodí se také pro hydrataci pokožky například po intenzivním slunění a jako příjemné osvěžení, které podpoří obnovu poškozených buněk a zabrání rychlému stárnutí kůže.