Už je to tady zase. Letní počasí, třicítky, přehřáté tramvaje a autobusy, na ulicích k padnutí a vy musíte celý den běhat po městě? No, celý den, ona bohatě stačí cesta do práce a zpět. Všichni jsou z toho horka unavení a nervózní, váš makeup se rozteče hned jak vykročíte ven. Navíc se neustále potíte a nedrží vám účes?

To známe.

Jestli také patříte mezi ty, kteří horko ve městě snáší opravdu špatně, máme pro vás tip, jak ta největší horka přečkat bez úhony.

 1. Choďte pěšky

  Vyrazte ráno dřív a místo toho, abyste se mačkala v autobuse s davy naštvaných a zpocených cestujících, projděte se. Nejen, že je to před prací skvělé pro mozek a celé tělo, navíc se vyhnete tomu největšímu horku. Jděte ve stínu a procházku si pořádně užijte.

 2. Nespěchejte

  Vyrážejte všude včas. Jakýkoli spěch a stres vám totiž příliš nepomůže, naopak. Začnete se potit, bude vám horko a nepříjemně.

 3. Na zmrzlinu pozor

  To stejné platí i pro příliš ledové nápoje. Pokud do rozehřátého těla nalijete ledově studenou tekutinu, okamžitě se zpotíte – všechna ledová voda se totiž začne hned odpařovat. Nejlepší na žízeň je pít tekutiny pokojové teploty. Třeba vlažný čaj.

 4. Vějíř

  Když vám bude nesnesitelné horko, rozhodně se nestyďte vyndat vějíř, kterým se budete ovívat. Stačí si ho složit do kabelky, nezabere skoro žádné místo a jako rychlá záchrana makeupu je nejlepší. Nebo se můžete ovívat čímkoli, co v kabelce najdete, třeba sešitem nebo diářem. Všechno je dovoleno, nemusíte se stydět, všem je horko, jen do toho.

 5. Kšiltovka/klobouk

  V devadesátých letech ji museli mít všichni. Nejlépe tu se zahnutým kšiltem. Letos se opět vrací na scénu a my nemůžeme být nadšenější. Je to skvělý doplněk, který vám zachrání účes a navíc, odstíní alespoň trochu váš obličej. Jestli na kšiltovky příliš nejste, sáhněte po starém dobrém slamáku!

 6. Mějte u sebe vždycky vodu

  Na sladké limonády v tropických vedrech zapomeňte. Nejlepší je obyčejná voda. Obzvlášť teď, když je venku k padnutí byste měli mít lahev s vodou neustále u sebe. Popíjejte ji ideálně po malých doušcích a hlídejte si, zda jí pijete dostatek.

 7. Nenoste těsné spodní prádlo

  Ano, je to maličkost, ale když je venku takové dusno a nedýchatelno, dejte si pozor i na to, abyste tělo zbytečně ještě více nedusila těsným spodním prádlem. Takže jestli vás podprsenka dusí a není vám pohodlná, nenoste ji. Alespoň teď na chvíli zapomeňte na vzhled a zaměřte se hlavně na pohodlí. Uvidíte, že vám bude mnohem lépe.

 8. Vlasy nahoru

  Vzadu na krku je spousta termoregulačních receptorů, které potřebují dýchat. Takže si dejte pozor na šátky a rozpuštěné vlasy, krk by měl dýchat. Drdol, culík, nebo třeba cop je skvělý způsob, jak tělu trochu ulevit a ochladit ho.

Hlavně se nezapomeňte namazat krémem s SPF a vzít si sluneční brýle!