Kokos všude

Kokosová voda, mléko, olej, krém, mouka či cukr jsou i u nás celkem známé suroviny, které se dají konzumovat samostatně či využívat při vaření v kuchyni. Kokosová palma a její ořechy mají ovšem daleko širší využití. Existuje rovněž palmové víno nebo alkoholický nápoj zvaný arak, uplatnění nachází také v kosmetice či se používá na výrobu lodních lan, koberečků, rohoží nebo na dřevěné uhlí.

Zdravotní benefity

Seznam benefitů naznačených v úvodu článku jsou jen malým výčtem toho, kam až účinky kokosu sahají. Je to díky obsahu prospěšných živin, minerálů, vitamínů a vlákniny. Pro zajímavost, voda z mladého kokosu je jedním z nejvyšších zdrojů elektrolytů, které jsou zodpovědné za správnou hydrataci našeho těla, díky čemuž mohou svaly a nervy správně fungovat.

Kosmetická taštička

V kosmetickém průmyslu se kokos často využívá ve formě oleje, a to ke zlepšení zdraví a vzhledu pokožky. Udržuje ji krásně hydratovanou a pružnou, buduje přirozenou imunitu a ochranu pokožky a využít ho můžete například i pro odstranění očního make-upu. Také vlasy nemusí závidět. Kokosová voda i olej napomáhají při padání vlasů, zabraňují infekcím pokožky hlavy a celkově vlasům dodávají lesk a hebkost.