Zapomeňte na bolest i rekonvalescenci 

Křečové žíly neboli varixy zatěžují zhruba 70% žen a 50% mužů. Vznikají špatnou funkcí žilní chlopně, která běžně zajišťuje, že krev proudí jedním směrem. Když se však vrací zpět, zvyšuje se tlak v povrchových žilách, což ve výsledku znamená vznik křečových žil. Může za to genetika, ale i životní styl, tedy nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nadváha, hormonální antikoncepce, kouření nebo počet těhotenství. Už však není nutné se varixy zaobírat a stresovat se z bolestivé operace, která vás na chvíli vyřadí z provozu a vrátí vás do něj spolu s nekomfortními a nevzhlednými kompresními punčochami. Tak na všechna negativa zapomeňte a zbavte se křečových žil jednoduše, rychle a bezbolestně. Jak na to?

Lepidlo na křečové žíly

Lepidlo na křečové žíly může znít lehce bizarně a jednoduše, jedná se však o jednu z nejmodernějších a nejúčinnějších metod s trvalým účinkem, což vám exkluzivně zaručí Klinika a institut estetické medicíny Asklepion. Co jsou největší klady této metody?

  • je zcela bezbolestná
  • není potřeba žádná anestezie
  • nemusíte nosit kompresní punčochy
  • odejdete domů či kamkoliv chcete ihned po zákroku
  • řeší celé spektrum potíží
  • jedná se o trvalé řešení

 

Výhody procedury

Jednou z největších výhod procedury je fakt, že se jedná o jediný způsob odstranění křečových žil, po němž nemusíte nosit kompresní punčochy. I proto si ji s klidem naplánujete na letní měsíce. Velmi důležitým aspektem a lákadlem je bezbolestnost celého procesu, který probíhá bez anestezie, z níž má spousta lidí právem strach. Dalším pozitivem je rozhodně rychlost výkonu – nemusíte se bát žádného omezení, ihned po zákroku odcházíte a nic vám nebrání řídit či se pustit do vaší oblíbené sportovní aktivity. Výkon navíc řeší mnohem více. „Ošetření je určeno pro pacienty se širokým spektrem obtíží. Od estetických vad, kmenových a tabulárních varixů, po svědění, křeče a otok končetin, stejně tak jako pro pokročilá stadia s již vyvinutými pigmentacemi, chronickou atrofií a zánětem podkoží, probíhajícím či zhojeným bércovým vředem,“ vysvětluje cévní chirurg Asklepionu MUDr. Radek Vyšohlíd.

Před zákrokem

Samotné proceduře předchází rozhovor s cévním chirurgem, který zjistí, co přesně jsou vaše potíže. Ultrasonografické vyšetření následně hledá přesnou příčinu tvorby křečových žil a pacient je rovněž informován o úspěšnosti zákroku, možných komplikacích, co může od výsledku očekávat a zkrátka o všem, co by mohl chtít vědět.

Aplikace lepidla

Pro lepení žil jsou používány systémy VenaSeal a VariClose. Jednorázový set se za sterilních podmínek zavádí pouhým vpichem do postižené žíly. Díky tomu může lékař aplikovat malé množství lepidla. Ošetřovaná žíla je pak zvenku stlačena ultrazvukovou sondou a chvíli se čeká. Lepidlo za pár vteřin ztvrdne a varix, neboli křečová žíla, se následně uzavře. Výsledek, který je trvalý, uvidíte okamžitě! Pak už stačí jen spokojeně odejít.

Další metody odstranění křečových žil

Klinika Asklepion nabízí hned několik zákroků, které problematické varixy řeší. Vždy se jedná o nejmodernější a nejšetrnější postupy – operaci laserem, radiofrekvenci, skleroterapii, systém Clarivein či popsanou proceduru s lepidlem na žíly a nezapomíná se ani na choulostivou léčbu křečových žil na rodidlech. Specialisté kliniky nakombinují prováděné metody přesně na míru, abyste se varixů zbavili rychle, bezbolestně a s minimálním omezením!