Dokonalé odlíčení olejem

Jak z pleti odstranit veškerý make-up včetně voděodolné řasenky? Jednoznačně olejovými produkty. Ty na sebe naváží veškeré nečistoty a jednoduše a šetrně pleť odlíčí. Vsaďte proto na čističe na bázi oleje, nebo jednoduše použijte samotný olej podle typu vaší pleti.

Dvojité odlíčení

Zapomeňte na to, že vám k odlíčení bude stačit pouze jeden krok. Korejci sází rovnou na dva! Po olejovém procesu bude následovat dočištění s produktem na bázi vody. Zbaví vás přebytečně mastnoty a odstraní i ty poslední zbytky nečistot.

Exfoliace

Dalším krokem, který vede k dokonalé pleti, je odstranění odumřelých kožních buněk. Kromě nich se také postará o intenzivnější absorpci dalších pečujících produktů. Pokud máte citlivější pleť, vyměňte klasické abrazivní peelingy za šetrnější enzymatické.

Tonizace

Aby se exfoliací otevřené póry opět stáhly, použijte toner. Ten bezpečně pokožku uzavře, srovná její pH a také podpoří vstřebání hydratačního krému, který se díky toniku dostane až do spodních vrstev pleti.

Esence/sérum

Tajnou esencí Korejců je použití intenzivního hydratačního séra pro obnovu kmenových buněk pleti – pro její následnou reparaci. Pár kapek séra jemně rozetřete v dlaních a krouživými pohyby aplikujte. Případná obličejová masáž je jedině vítána!

Speciální péče

Nyní nastává čas na speciální péči. V praxi to znamená použití dalších speciálních produktů přesně podle typu vaší pleti. Vyzkoušejte vitamin C na její rozjasnění, kyselinu hyaluronovou proti vráskám nebo retinol pro celkové zlepšení struktury.

Sheet maska

Korejci jsou sheet maskami doslova posedlí a moc dobře vědí proč! Látkové masky jsou totiž až několikanásobně účinnější než ty klasické. Kromě toho je jejich aplikace maximálně jednoduchá a nenáročná.

Oční krém

Rozhodně nezapomínejte na oční okolí. Právě to si zaslouží pořádnou péči a pozornost. Aplikujte malé množství očního krému a jemnými tlaky ho pomocí konečků prstů lehce vklepejte. Pozor, používání krému na obličej vám způsobí váčky pod očima, je na ně totiž moc těžký.

Hydratace

Předposledním krokem nemůže být nic jiného než intenzivní hydratace. Bez té se zkrátka neobejdete, ať už máte jakýkoliv typ pleti. A ano, i mastná pleť potřebuje hydratovat. Naneste proto vždy svůj oblíbený denní hydratační krém.

Sluneční ochrana

Posledním krokem, než vyjdete z domu, by měla být ochrana před slunečními paprsky. Právě ta Korejcům zajišťuje dokonale hladkou pleť bez vrásek. Používejte proto krém s ochranným SPF – prostě ho naneste na ten hydratační!